Smutne pożegnanie z częstochowską publicznością

Drużyna pod wodzą Dawida Jankowskiego uległa przed własną publicznością Energetykowi ROW Rybnik, 0:2. Dla obydwu zespołów niedzielne spotkanie było pierwszym meczem rundy wiosennej.

Raków opromieniony dwoma z rzędu zwycięstwami do spotkania z rybniczanami przystępował pewny siebie. Jednak częstochowianie do tego pojedynku przystępowali bez kilkunastu kontuzjowanych bądź „kartkowiczów”- Wojciech Reiman.

W premierowej odsłonie niedzielnego spotkania na boisku niewiele się działo. Jednak kibice obejrzeli jednego gola. W 21 minucie uderzeniem głową Szymon Sobczak< /b> dał prowadzenie przyjezdnym.

Gospodarze w pierwszej połowie grali słabo i nic im się „nie kleiło”. W drugiej części gry już od 46 minucy na boisku za słabo spisującego się Artura Pląskowskiego pojawił się Joshua Balogun Kayode. Zawodnik ten po wejściu siał spory popłoch w szeregach obronnych Energetyka.

Raków grał ambitnie i starał się odmienić losy meczu, jednak to goście zaaplikowali gospodarzom drugiego gola. W 82 minucie spotkania po centrze z rzutu rożnego Mariusza Muszalika najwyżej do piłki wyskoczył Michał Płonka i zdobył gola głową.

Częstochowianie po 18 kolejkach w tabeli zajmują ósme miejsce, mając na swoim koncie 27 punktów. Ostatni w tym roku ligowy pojedynek podopieczni Dawida Jankowskiego rozegrają na wyjeździe. W sobotę, 29 listopada br. o godzinie 13:00 zmierzą się ze Stalą Stalowa Wola. W pierwszym spotkaniu między tymi drużynami rozegranym w Częstochowie, Raków pokonał Stal 2:0 po golach Wojciecha Reimana i Artura Pląskowskiego.

23 listopada 2014, 13:00 – Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski Raków):

RKS Raków Częstochowa – KS Energetyk ROW Rybnik 0:2, (0:1):

0:1: Sobczak 21′
0:2: Płonka 82′

Sędziował: Łukasz Szczech (Kobyłka). Żółte kartki: Pawlusiński (53′ – faul), Ł.Kowalczyk (59′ – faul) – Fonfara (41′ – faul), Borovićanin (76′ – faul).

RKS Raków Częstochowa: 1. Przemysław Wróbel – 13. Tomasz Pełka (63′ 21. Eryk Krupa), 16. Mariusz Holik, 2. Adrian Pluta, 3. Łukasz Góra – 11. Dariusz Pawlusiński,(kpt) 7. Łukasz Kowalczyk, 10. Łukasz Kmieć, 14. Robert Brzęczek (66′ 19. Artur Kierat), 18. Paweł Marchewka (71′ 20. Przemysław Mońka) – 9. Artur Pląskowski (46′ 29. Joshua Balogun Kayode).

Rezerwowi: 33.Mariusz Stępień – 15.Tomasz Żurawski, 17.Patryk Serafin.

Trener: Dawid Jankowski.

KS Energetyk ROW Rybnik: 1. Oskar Rybicki – 20. Petar Borovićanin (78′ 6. Paweł Mandrysz), 3. Marcin Grolik (50′ 15. Szymon Jary), 5. Mateusz Bodzioch, 18. Dawid Gojny – 7. Marek Krotofil, 8. Michał Płonka, 13. Grzegorz Fonfara, 9. Mariusz Muszalik, 11. Szymon Sobczak (90′ 19. Patryk Dudziński) – 10. Łukasz Bałuszyński (68′ 14. Sebastian Musiolik).

Rezerwowi: 22.Daniel Kajzer- 4.Konrad Gilewicz, 17.Adam Wolniewicz.

Trener: Marcin Prasoł.