Udany debiut Dawida Jankowskiego

Piłkarze Rakowa Częstochowa w minioną niedzielę pokonali drużynę Nadwiślana Góra 2:1 i zdobyli bardzo ważne trzy punkty. Już w niedzielę na stadionie przy ulicy Limanowskiego 83 rywalem będzie Siarka Tarnobrzeg, początek spotkania o godzinie 13.00.


Kilka dni przed meczem na stronie oficjalnej klubu pojawił się komunikat, że Zarząd Klubu na prośbę głównego sponsora, zdecydował o rozwiązaniu kontraktu z trenerem Jerzym Brzęczkiem. Powodem decyzji są niezadowalające wyniki sportowe. Był to jeden z dłużej pracujących szkoleniowców na szczeblu centralnym i jeden z ojców sukcesu odbudowy Rakowa.

W ciężkich momentach klubu wziął na swoje barki wszystkie obowiązki klubowe wyprowadzając klub na prostą. Jednak ostatnio słabsze wyniki w rundzie jesiennej zmusiły sponsora strategicznego do tak radykalnej decyzji. Do końca obecnej rundy drużynę poprowadzi w czterech kolejkach Dawid Jankowski, asystentem będzie Robert Brzeziński. Jak zapowiadają działacze czerwono – niebieskich nazwisko nowego trenera poznamy w styczniu, który będzie przygotowywał drużynę do rundy wiosennej.

Nowy sztab szkoleniowy podjął decyzję o przedmeczowym zgrupowaniu, które się odbyło w Poraju. Pierwsza połowa spotkania nie zapowiadała na przełamanie złej passy, graliśmy niedokładnie. To gospodarze z małej miejscowości pod Pszczyną objęli prowadzenie za sprawą Adama Setli. Przełomowym momentem meczu był podyktowany rzut karny przez Dominika Paska po faulu na Dariuszu Pawlusińskim. Sam poszkodowany pewnym strzałem pokonał Pawła Florka i był remis 1:1. Na pięć minut przed końcem meczu Przemysław Mońka ustalił wynik meczu na 1:2, tym samym podopieczni trenera Dawida Jankowskiego zainkasowali ważne trzy punkty do ligowej tabeli.

LKS Nadwiślan Góra – RKS Raków Częstochowa 1:2 (1:0)

1:0 Adam Setla 38`
1:1 Dariusz Pawlusiński 58` (rzut karny)
1:2 Przemysław Mońka 85`

Sędziował: Dominik Pasek (Lubin). Widzów: 600.

Żółte kartki: Pluta, Reiman, Pląskowski, Kmieć, Brzęczek (Raków)- Florek, Setla (Nadwiślan).

LKS Nadwiślan Góra: Paweł Florek – Wojciech Jurek, Dawid Kaszok, Tomasz Balul, Łukasz Małkowski (73` Kaspars Svarups), Kamil Łączek, Dawid Ogrocki (68` Mateusz Skrobol), Damian Furczyk (87` Jakub Legierski), Tomasz Matysek, Adam Setla, Bartłomiej Setlak.

RKS Raków Częstochowa: Przemysław Wróbel – Radosław Stefanowicz, Mariusz Holik, Adrian Pluta, Łukasz Góra – Wojciech Reiman – Dariusz Pawlusiński, Robert Brzęczek (90` Tomasz Żurawski), Łukasz Kmieć (86` Łukasz Kowalczyk), Paweł Marchewka (62` Przemysław Mońka) – Artur Pląskowski (69` Joshua Balogun).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *