Bliski współpracownik Leo Beenhakkera trenerem Rakowa!

W czwartek w samo południe w siedzibie klubu przy Limanowskiego 83 włodarze Rakowa Częstochowa ogłosili nazwisko nowego szkoleniowca. Od rundy wiosennej obecnego sezonu częstochowski zespół poprowadzi 47-letni Radosław Mroczkowski! Kontrakt z nowym szkoleniowcem będzie obowiązywał przez 1,5 roku. W tym czasie Raków ma zrobić znaczący krok naprzód.


Radosław Mroczkowski jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i wychowankiem Startu Łódź, w którym – po zakończeniu kariery zawodniczej – trenował drużyny młodzieżowe. Taką samą funkcję pełnił w Widzewie Łódź i UKS SMS Łódź.

W przeszłości był selekcjonerem młodzieżowych Reprezentacji Polski U-18, U-16, U-21, U-23.

W lipcu 2008 roku wszedł w skład sztabu szkoleniowego pierwszej Reprezentacji Polski i został jednym z bliskich współpracowników ówczesnego selekcjonera „biało- czerwonych- Leo Beenhakkera.

W latach 2010-2011 był trenerem Widzewa Łódź występującego w Młodej Ekstraklasie a w okresie 2011-2013 prowadził łódzki Widzew występujący w Ekstraklasie jako samodzielny szkoleniowiec. Z którego z którego odszedł w związku z nieporozumieniami z właścicielami klubu.

Po zimowej przerwie piłkarze Rakowa wznowią treningi w poniedziałek, 12 stycznia 2015 roku o godzinie 15:00. W planach jest także zaplanowane zgrupowanie w Gutowie Małym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *