Guillaume Samica w AZS-ie Częstochowa!

Guillaume Samica będzie przynajmniej do końca sezonu występował w AZS Częstochowa. 33-letni przyjmujący, były wicemistrz Europy i wicemistrz Ligi Światowej dzisiaj został już potwierdzony do gry. Ostatnio grał w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w zespole Al Jazeera Abu Dhabi.

Zapraszamy także do obejrzenia zdjęć ze spotkania z Jastrzębskim Węglem.


Samica ma już za sobą występy w polskiej lidze – w sezonie 2008/2009 grał w Jastrzębskim Węglu, a trzy lata później w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Oprócz tego ma na swoim koncie występy w takich klubach, jak m.in. włoskie Bre Banca Cuneo i Sparkling Mediolan, francuskie Stade Poitevin i AS Cannes VB, grecki Panathinaikos Ateny, rosyjska Iskra Odincowo, czy argentyński Buenos Aires Unidos. Jest wielokrotnym reprezentantem Francji.

Samica w poniedziałek przyleciał do Polski, choć z kłopotami, bo samolot, którym podróżował, nie mógł wylądować we Wrocławiu i został skierowany na lotnisko w Katowicach. Ostatecznie nad ranem Francuz dotarł do Częstochowy, w ciągu dnia spotkał się z szefami klubu, a po południu wziął udział w treningu pierwszego zespołu.

Nowy siatkarz, który w składzie AZS zastąpi kończącego zawodniczą karierę Michała Bąkiewicza, może zadebiutować w barwach częstochowskiego klubu już w środowym meczu Pucharu Polski z Transferem w Bydgoszczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *