Michał Bąkiewicz w sztabie szkoleniowym AZS-u Częstochowa!

Michał Bąkiewicz dołączył do sztabu szkoleniowego AZS Częstochowa. Tym samym były wicemistrz świata, mistrz Europy i olimpijczyk z Aten kończy swoją bogatą karierę siatkarską.


Bąkiewicz w AZS będzie pełnił funkcję asystenta sztabu trenerskiego, pomagając w prowadzeniu drużyny pierwszemu szkoleniowcowi AZS Markowi Kardosowi.

– Michał właściwie w naszym klubie zaczynał swoją poważną karierę i w nim ją kończy. Jesteśmy mu bardzo wdzięczni za te wszystkie lata, które spędził w AZS Częstochowa. Jednocześnie bardzo cieszymy się, iż zgodził się przyjąć naszą propozycję pracy w sztabie szkoleniowym, bo przecież nie ma żadnych wątpliwości, iż swoje umiejętności i doświadczenia powinien przekazywać młodszym graczom – mówi prezes AZS Częstochowa Roman Lisowski.

Bąkiewicz po raz pierwszy trafił do AZS Częstochowa w 2000 roku po ukończeniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Rzeszowie. Później występował także w Skrze Bełchatów, AZS Olsztyn i ponownie w Skrze, by w 2013 roku wrócić do Częstochowy. Przed rozpoczęciem obecnego sezonu został wybrany kapitanem zespołu.

– Mam nadzieję, że tak jak zaczynał swoją fantastyczną karierę zawodniczą w AZS, tak teraz właśnie rozpoczyna w naszym klubie bogatą karierę trenerską – dodaje Lisowski.

33-letni Michał Bąkiewicz posiada uprawnienia trenerskie, a także jest licencjonowanym menedżerem Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Źródło: AZS Częstochowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *