Piłkarze z Kochanowic brązowymi medalistami turnieju Mundialito 5 [ZDJĘCIA]

W dniach 05-07 grudnia w Milówce i Węgierskiej Górce rozgrywany był już po raz piąty halowy turniej piłki nożnej MUNDIALITO 5. W turnieju wystartowały 24 zespoły chłopców w kategorii U-11 i U-13.

Bardzo udanie w tym turnieju zagrali młodzi piłkarze z Kochanowic, którzy w końcowej klasyfikacji turnieju zajęli trzecie miejsce, zdobywając brązowe medale.

Chłopcy z Kochanowic wygrali swoją grupę eliminacyjną pokonując AFTH Milówkę 6-0, Rekord Bielsko Biała 4-0, AP Bielik Zabrze 6-0, Powałę Taczów II 2-1 oraz zremisowali z Taczowem I 1-1. W ćwierćfinale zagrali z piłkarzami z Czechowic Dziedzic wygrywając 2-0 i awansowali do półfinału gdzie ulegli Powale Taczów 2-0.

W meczu o trzecie miejsce wygrali z Beskidem Gilowice 3-0. Piłkarz Marcin Schulz z Kochanowic został najlepszym strzelcem turnieju zdobywając 14 bramek. Otrzymał z rąk wójta Węgierskiej Górki pamiątkową statuetkę i piłkę. Za zajęcie trzeciego miejsca zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki piłkarskie.

Zespół z Kochanowic wystąpił w składzie – Marcin Schulz, Łukasz Kasperek, Maik Matusek, Mateusz Zakrzewski, Dominik Joniec, Bartek Mirowski, Piotr Anioł, Daniel Jainta, Adam Zozgórnik, Patryk Machnik, Kamil Zakrzewski, Patryk Grabiński.