Bodyflying – latanie w tunelu aerodynamicznym. Spróbuj i ty!

Skoki spadochronowe to niezapomniane wrażenia. Kto kiedykolwiek miał okazję skoczyć, ten z pewnością wie, o czym mowa. Teraz skakanie ze spadochronem jest naprawdę łatwe – to wszystko za sprawą skoków tandemowych, które wykonuje się razem z instruktorem. Mają one także alternatywę – bodyflying, czyli latanie w tunelu aerodynamicznym. Na czym to polega i gdzie można skorzystać z takiej oferty?

Czym jest bodyfling?
Bodyflying to nazwa stosowana do określenia lotów w tunelu aerodynamicznym. Aerotunel jest specjalną konstrukcją wykorzystującą zasadę działania tuneli stosowanych w badanach aerodynamicznych. W tym przypadku ma ona formę pionową, a u jej podstawy znajduje się duży wentylator, który jest w stanie rozpędzić strugi powietrza nawet do 300 kilometrów na godzinę. To prędkość wystarczająca do tego, aby podnieść człowieka i dać wrażenie swobodnego spadania bez otwartej czaszy, jak ma to miejsce przy zwykłych skokach spadochronowych.

Tunel aerodynamiczny a lot ze spadochronem
Loty w tunelu aerodynamicznym mają kilka zalet w stosunku do skoków spadochronach, ale, oczywiście, nie są w stanie zastąpić ich całkowicie. Przede wszystkim pozwalają na samodzielny lot, rzecz jasna, pod okiem instruktora, który stoi obok. Można dzięki nim skakać bezpieczniej i taniej, a także efekt swobodnego spadania odczuwany jest dłużej – standardowo są to 3 minuty, podczas gdy przy skoku ze spadochronem z 4000 metrów to około 1 minuty. Naturalnie, całemu wydarzeniu nie towarzyszy aż tak duża adrenalina i piękne widoki z lotu ptaka, ale tunele także cieszą się dużym powodzeniem.

Dla amatorów i profesjonalistów
Z tuneli aerodynamicznych korzystają obecnie zarówno doświadczeni skoczkowie spadochronowi, jak i jest to również świetny pomysł na emocje dla każdego, kto tylko ma na to ochotę. Można latać zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Bodyflying nie wymaga żadnych badań lekarskich, specjalnego szkolenia czy kondycji – spróbować może praktycznie każdy i poczuć na własnej skórze powietrze dochodzące do zawrotnej prędkości. Profesjonaliści z kolei najczęściej wybierają tunele aerodynamiczne w celu doskonalenia swojej techniki lotu – mogą zrobić to taniej i łatwiej niż w przypadku zwykłych skoków spadochronowych.

Gdzie spróbować lotu w aerotunelu?
Do skorzystania z niezwykłej okazji lotu w aerotunelu zaprasza firma Profly, która w tej dziedzinie ma ponad 10 lat doświadczenia. Dysponuje ona najnowocześniejszym w Polsce tunelem aerodynamicznym znajdującym się w Warszawie. Dla klientów przygotowano kilka różnych pakietów usług – cena dla 1 osoby na 3-minutowy lot wynosi 249 złotych, natomiast na lot 6-minutowy – 429 złotych. Dostępne są również pakiety dla par i pakiety rodzinne. Bodyflying może być też świetnym pomysłem na prezent. Dodatkowo firma prowadzi szkolenia spadochronowe i ma specjalną ofertę dla biznesu – na imprezy integracyjne. Więcej pod adresem: profly.pl.

Warto spróbować lotów w aerotunelu – to niezapomniane wydarzenie, które może być także początkiem czegoś więcej – niecodziennego hobby związanego ze skokami spadochronowymi. Rezerwację można wykonać już teraz przez internet!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *