Skromne zwycięstwo Rakowa

Drużyna pod wodzą Radosława Mroczkowskiego rozegrała w Częstochowie ostatni mecz towarzyski przed poniedziałkowym wyjazdem na dziesięciodniowe zgrupowanie do Gutowa Małego. Raków pokonał lokalnego rywala- Skrę Geocarbon Częstochowa, 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 79 minucie, Wojciech Okińczyc.

Gospodarze w sobotnim spotkaniu zostali podzieleni na dwie „jedenastki”. W drużynie Rakowa wystąpił m.in testowany czeski pomocnikZdenek Koukal, do Jego pozyskania pozostały już tylko kwestie formalne.

W tym meczu towarzyskim z powodu drobnego urazu nie wystąpił Adrian Pluta. Podopieczni Piotra Mrozka bardzo wysoko zawiesili poprzeczkę drużynie Rakowa. Goście w całym spotkaniu mieli kilka okazji do zdobycia gola.

Kolejne spotkania towarzyskie obydwie drużyny rozegrają w najbliższą środę, 4 lutego br.. Raków Częstochowa w Uniejowie zmierzy się z pierwszoligowymKGHM Zagłębiem Lubin, natomiast Skra Goecarbon Częstochowa zagra na wyjeździe z Grunwaldem Ruda Śląska.

31 stycznia 2015, 12:00 – Częstochowa (boisko ze sztuczną nawierzchnią MSP „Raków”):

RKS Raków Częstochowa – KS Skra Geocarbon Częstochowa 1:0, (0:0):

1:0: Okińczyc 79′

Sędziował: Piotr Skoczylas (Częstochowa). Widzów:100.

RKS Raków Częstochowa: (I połowa) Mateusz Kos – Łukasz Buczkowski, Błażej Cyfert, Łukasz Góra, Przemysław Mońka, Łukasz Kowalczyk, Łukasz Kmieć, Joshua Balogun Kayode, Robert Brzęczek, Arkadiusz Porochnicki, Artur Pląskowski. (II połowa):Przemysław Wróbel – Eryk Krupa, Daniel, Błażej Radler, Adam Waszkiewicz, Zdeněk Koukal, Wojciech Reiman, Dariusz Pawlusiński, Patryk Serafin, Paweł Marchewka, Wojciech Okińczyc.

Trener: Radosław Mroczkowski.

KS Skra Geocarbon Częstochowa: Patryk Procek (30’Adrian Woszczyna, 60’Bartłomiej Krzywicki) – Marcin Kowalski, Mateusz Górecki, Sławomir Piwiński, Karol Tomczyk – Dawid Niedbała, Piotr Mastalerz, Bartłomiej Rorat, Kamil Sobala – Andrzejewski, Piotr Nocoń. Grali także: Dawid Szwarga, Patryk Kardas, Sławomir Ogłaza, Michał Suślik, Rafał Czerwiński, Marcin Tarnowski, Krystian Konieczny, Adrian Musiał, Marcin Czerwiński.

Trener: Piotr Mrozek.

Mecz na głosy:

Piotr Mrozek ( trener Skry Geocarbon Częstochowa): Bardzo pozytywna ocena meczu, choć wynik jest niekorzystny. Realizowaliśmy większość założeń taktycznych, jakie zaplanowaliśmy sobie przed meczem. Oczywiście, nie ustrzegliśmy się błędów ale oczywiście po to są mecze towarzyskie, aby można Je było analizować i poprawiać.

Radosław Mroczkowski ( trener Rakowa Częstochowa): Zostało jeszcze przed nami dużo pracy i to widać, są w naszej drużynie mankamenty. Gdyby ich nie było to przestalibyśmy pracować. W poniedziałek wyjeżdżamy na zgrupowanie do Gutowa Małego. Nasza kadra powinna liczyć 25 zawodników. Podczas obozu rozegramy trzy mecze towarzyskie: w środę z KGHM Zagłębiem Lubin, w sobotę z drugim zespołem GKS-u Bełchatów i na zakończenie naszego zgrupowania, w następną środę z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Jeżeli chodzi o Vitinho i Adriana Kurala- pierwszy z nich odniósł ciężką kontuzję i czeka go długa rehabilitacja ale czekamy na Niego- bo to ciekawy zawodnik. Co do Adriana Kurala- On także cały czas przechodzi rehabilitacje.