Zagrają o Puchar Prezesa KS Olimpia Huta Stara i dla Filipa Sulińskiego!

W najbliższą sobotę 10 stycznia odbędzie się Halowy Turniej Piłkarski trampkarzy o Puchar Prezesa KS Olimpia Huta Stara. W tej Edycji o miano zwycięzców walczyć będą dzieci z rocznika 2006 i młodsi. Dochód z imprezy organizatorzy postanowili przekazać na leczenie Filipa Sulińskiego. Turniej odbędzie się w Hali Sportowej w Poczesnej.

Po zwycięstwie w pierwszej edycji drużyny Sokoła Wręczyca (kategoria Orliki) oraz triumfie drużyny Skry Częstochowa w drugiej edycji (kategoria Młodziki) teraz przyszedł czas żeby przekonać się kto zwycięży w III edycji (kategoria Żaki). W turnieju wystąpią zespoły KS Olimpia Huta Stara, Raków Częstochowa, Skra Częstochowa, KS Stradom Częstochowa, UKS Beniaminek Częstochowa, Polonia Poraj, Płomień Kuźnica Marianowa, LKS Kamienica Polska, Zieloni Żarki oraz UKS Orlik Blachownia.

Turniej ten to nie tylko zmagania sportowe dziewięciolatków, ale również zbiórka funduszy potrzebnych na leczenie 7-letniego Filipa Sulińskiego (młodego piłkarza). Przewidziana jest sprzedaż cegiełek, licytacje,występy artystyczne oraz losowanie sportowej pamiątki spośród tych którzy kupią cegiełkę. Klub Sportowy Olimpia Huta Stara zrzekł się dochodu z tego turnieju i cala kwota zostanie przekazania na leczenie Filipa. Początek zmagań na Hali Sportowej w Poczesnej zaplanowano na godzinę 9.00.

7- letni Filip to pogodny chłopiec mający swoje marzenia oraz plany. Chce iść śladami Taty, i tak jak on grać w piłkę nożną. Tata, Kamil Suliński, jest byłym zawodnikiem klubu RKS Raków Częstochowa. Filip kontynuuje tradycje rodzinne. Jest zawodnikiem grupy młodzieżowej RKS Raków Częstochowa. Niestety jego beztroskie dzieciństwo zostało nagle przerwane. U Filipka zdiagnozowano Chłoniaka Burkitta. W chwili obecnej Filip jest w trakcie leczenia chemioterapią, ale dalsze leczenie i rehabilitacja wymaga dość dużego nakładu finansowego,ale dzięki wam Filip ma szanse walczyć ze swoją chorobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *