Zwycięski debiut Radosława Mroczkowskiego

Piłkarze Rakowa Częstochowa rozegrali w sobotę pierwszy mecz towarzyski podczas obecnej przerwy zimowej. Częstochowianie wysoko pokonali lidera trzeciej ligi, grupy opolsko – śląskiejOdrę Opole, 4:1. W roli szkoleniowca gospodarzy zadebiutował Radosław Mroczkowski.

Gospodarze na ten mecz zostali podzieleni na dwie drużyny, które rozegrały po 45. minut. W zespole Rakowa pojawiło się dwóch nowo pozyskanych zawodników: Wojciech Okińczyc oraz Adam Waszkiewicz.

Ten pierwszy strzelił dwa gole i potwierdził, że będzie sporym wzmocnieniem przedniej formacji Rakowa. Dwa kolejne trafienia dołożył Paweł Marchewka. Bramkę honorową dla przyjezdnych zdobył Norbert Pierzga. Warto dodać, że było to trafienie, które wyprowadziło drużynę Odry Opole na prowadzenie.

W zespole gospodarzy wystąpiło kilku testowanych graczy. Kolejnym zawodnikiem, który najprawdopodobniej podpisze kontrakt z Rakowem Częstochowa ma być 32- letni doświadczony obrońcaBłażej Radler. Piłkarz ten w rundzie jesiennej obecnego sezonu występował w pierwszoligowej Chojniczance Chojnice. Piłkarz ten ma za sobą 125 meczów w ekstraklasie, w których zdobył siedem bramek.

Następne spotkanie towarzyskie drużyna częstochowskiego Rakowa rozegra w środę, 28 stycznia br. na stadionie Kolejarza Katowice zmierzą się z pierwszoligowym GKS-em Katowice. Katowiczanie na półmetku rozgrywek zajmują szóste miejsce.

Widzów: 100.

RKS Raków Częstochowa: (I połowa): Mateusz Kos – Jan Grzesik, Adrian Pluta, Błażej Radler, Adam Waszkiewicz, Dariusz Pawlusiński, Wojciech Reiman, Łukasz Kowalczyk, Joshua Balogun Kayode, Robert Brzęczek, Wojciech Okińczyc. (II połowa) Mariusz Stępień – Maciej Ofmański, Błażej Cyfert, Daniel, Eryk Krupa, Arkadiusz Porochnicki (Paweł Marchewka), Łukasz Góra, Zdeněk Koukal, Bartosz Nowak, Patryk Serafin, Artur Pląskowski.

Trener: Radosław Mroczkowski.

OKS Odra Opole: (I połowa) Filip Wichman – Rafał Brusiło, Dawid Abramowicz, Bartłomiej Gawron, Adrian Droszczak – Radosław Flejterski, Paweł Garyga, Norbert Pierzga, Waldemar Gancarczyk, Mateusz Cieluch – Marek Gładkowski. (II połowa) Tobiasz Weinzettel – Damian Kiełbasa, Ivan Udarević, Aleksander Kowalski, Tomasz Kolanko – Marcin Niemczyk, Mateusz Peroński, Michał Grochowski, Bartosz Sobczyński, Dennis Gordzielik – Dawid Wolny.

Trener: Zbigniew Smółka.

Trenerski dwugłos:

Radosław Mroczkowski (trener Rakowa Częstochowa): Wynik w tym meczu był dla nas sprawą nie najważniejszą. My patrzymy na to, co zawodnicy prezentują w danym etapie. Na początku spotkania było nam ciężko ale wystąpiły dwie „jedenastki” i można powiedzieć, że były to dwa sprawdziany.

Mamy już dalsze wytyczne, jak dalej pracować. Cieszy to, że potrafiliśmy zdobyć bramki i być bardzo skuteczni. Przed nami sporo pracy na treningach. Niedługo będziemy to wszystko podsumowywać, bo w najbliższą środę gramy już kolejny mecz towarzyski- z GKS-em Katowice a następną sobotę ze Skrą Częstochowa.

Co do występu Błażeja Radlera- skoro wystąpił w oficjalnym meczu Rakowa Częstochowa to oznacza, że niebawem zostanie naszym zawodnikiem.

Zbigniew Smółka ( trener Odry Opole): Mecz z Rakowem Częstochowa był dla nas drugim sparingiem podczas obecnej przerwy zimowej. Ja z reguły w styczniu nie rozgrywam takich spotkań, ponieważ obciążenie treningowe jest zbyt wysokie. Jednak ze względu na dużą grupę juniorów jak i zawodników testowanych zdecydowaliśmy się zmierzyć z klasowym zespołem, którym jest Raków. Będziemy analizować to spotkanie bo dla nas było Ono bardzo pożyteczne.