Drugie z rzędu zwycięstwo Rakowa!

Drużyna pod batutą Radosława Mroczkowskiego wygrała kolejne spotkanie w drugiej lidze w tym roku. Tym razem częstochowianie pokonali na wyjeździeWisłę Puławy1:0. „Złotego gola” zdobył na kwadrans przed końcowym gwizdkiem- kapitan częstochowskiej drużyny, Wojciech Reiman.


Goście od samego początku meczu zagrali bardzo odważnie i chcieli zdominować drużynę Wisły Puławy. Te zapędy częstochowian zostały zastopowane przez i arbitra głównego tego spotkaniaTomasza Białka i Adriana Plutę, który został upomniany drugą żółtą kartką w konsekwencji Raków przez ponad godzinę musiał sobie radzić grając w „10”.

Gospodarze po tym wydarzeniu odważniej ruszyli na bramkę Mateusza Kosa, wiedząc że grają z przewagą jednego zawodnika. Puławianie byli bardzo blisko objęcia prowadzenia już w 38 minucie, kiedy to po strzale Tomasza Sedlewskiego piłka o centymetry minęła bramkę przyjezdnych.

W drugiej odsłonie nadal atakowali zawodnicy Wisły, którzy mieli znakomitą okazję do zdobycia gola. Jeden z zawodników puławskiej drużyny w sobie tylko wiadomy sposób nie trafił do pustej bramki z… 5 metrów! W tym momencie Raków wrócił z…dalekiej podróży!

W 77 minucie po uderzeniu Dariusza Pawlusińskiego i rykoszecie jednego z graczy Wisły, piłka trafiła na rzut rożny. Do narożnika podszedł Peter Hoferica, który tak precyzyjnie dośrodkował, że Wojciech Reiman z najbliższej odległości „wpakował” piłkę do bramki obok kompletnie zaskoczonego całym obrotem sprawy – Michała Leszczyńskiego!

Do końca spotkania puławianie próbowali doprowadzić do wyrównania ale… to Raków mógł zdobyć drugą bramkę. Piłka po bardzo mocnym uderzeniu Dariusza Pawlusińskiego trafiła w poprzeczkę!

Tym samym częstochowianie odnieśli drugie w tym roku ligowe zwycięstwo. W sobotę, 21 marca br. Raków na własnym stadionie zmierzy się z liderem drugiej ligiMKS-em Kluczbork. Częstochowianie po 21.Kolejkach z dorobkiem 33 „oczek” plasują się w tabeli na siódmej pozycji. Lider z Kluczborka ma na swoim koncie 39 punktów.

14.03.2015, g.15:00- Puławy – Stadion MOSiR:

KS Wisła Puławy – RKS Raków Częstochowa 0:1, (0:0):

0:1: Reiman 77′

Sędziował: Tomasz Białek (Drezdenko). Żółte kartki: Machalski, Fedoriw, Jędrzejczyk – Pluta, Reiman, Serafin. Czerwona kartka ( za drugą żółtą): Adrian Pluta (27′).

KS Wisła Puławy: 33. Michał Leszczyński – 2. Christopher Edwards, 22. Norbert Jędrzejczyk, 13. Michał Budzyński, 29. Wołodymyr Fedoriw, 16. Tomasz Sedlewski, 20. Arkadiusz Maksymiuk, 23. Maciej Machalski (46′ 9. Piotr Charzewski), 10. Cwetan Filipow (64′ 17. Iwan Łytwyniuk), 11. Konrad Nowak (kpt) (67′ 27. Raphael Carioca) – 6. Jarosław Niezgoda (74′ 25. Konrad Szczotka).

Rezerwowi: 12. Nazar Penkovets- 21. Rafał Lisiecki, 8. Dawid Pożak.

Trener: Bohdan Blavatskyy

RKS Raków Częstochowa: 33. Mateusz Kos – 22. Adam Waszkiewicz, 2. Adrian Pluta, 8. Błażej Radler, 21. Eryk Krupa (54′ 14. Robert Brzęczek) – 11. Dariusz Pawlusiński, 4. Wojciech Reiman (kpt), 6. Peter Hoferica, 29. Joshua Balogun Kayode (33′ 16. Błażej Cyfert), 24. Przemysław Mońka (82′ 23. Patryk Serafin) – 18. Wojciech Okińczyc (73′ 26. Łukasz Góra).

Rezerwowi: 1. Przemysław Wróbel – 7. Łukasz Kowalczyk, 27. Artur Pląskowski.

Trener: Radosław Mroczkowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *