Piłkarki Herkulesa Kochanowice mistrzyniami woj. Śląskiego w pucharze Tymbarku [ZDJĘCIA]

W dniach 25-26 marca w Dankowicach rozegrany został wojewódzki finał XV edycji Pucharu Tymbarku. Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe rozgrywki piłkarskie dla dzieci w Europie. Świetnie spisały się w nim piłkarki Hekulesa Kochanowice.

Sukces ostatniej edycji, której finał po raz pierwszy miał miejsce na Stadionie Narodowym w Warszawie, spowodował, że kolejna, XV odsłona turnieju spotkała się z rekordowym zainteresowaniem.

W rozgrywkach szansę rywalizacji o Puchar Tymbarku dostało ponad 270 tys. dzieci z całego kraju. Od obecnej edycji turniej po raz pierwszy rozgrywany jest aż w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10 i U-12 dziewcząt i chłopców, co oznacza, że może wziąć w nim udział już niemal każdy uczeń szkoły podstawowej. W sumie, na przestrzeni 14 lat, w Turnieju wystartowało już ponad milion dzieci.

Wspaniale w tym turnieju zaprezentowały się najmłodsze piłkarki Herkulesa Kochanowice działającego przy Zespole Szkół w Kochanowicach. W swojej kategorii wiekowej U-8 zostały mistrzyniami woj. śląskiego pokonując wysoko wszystkich swoich rywali. Po wygraniu swojej grupy eliminacyjnej z zespołami z Pawłowa, Dobieszowic awansowały do półfinału, w którym stoczyły zwycięski pojedynek z dziewczynkami z Bytomia. W meczu finałowym spotkały się z piłkarkami Tygryska Świętochłowice, którego pewnie pokonały 4-0, zdobywając tytuł mistrzyń woj. śląskiego. Dodatkowo zawodniczka Herkulesa Zosia Dubiel zdobyła tytuł króla strzelców turnieju zdobywając 26 bramek, za co otrzymała pamiątkowa statuetkę oraz piłkę.

Zespół Herkulesa otrzymał za zwycięstwo olbrzymi pamiątkowy puchar, złote medale oraz komplet strojów piłkarskich Nike wraz z torbami piłkarskimi. Sponsor turnieju Tymbark dodatkowo dla każdej zawodniczki przygotował zestaw napojów i gadżety piłkarskie.

Zwycięski zespół dziewczynek wystąpił w składzie – Julka Schabowska, Faustyna Korzekwa, Nikola Majczak, Zosia Dubiel, Wiktora Zakrzewska, Matylda Kołek, Natalia Popanda, Bianka Schabowska, Martyna Machnik. Zespół chłopców Herkulesa w kategorii U-8 zajął miejsce 5-12 i otrzymał także puchar oraz pamiątkowe koszulki i zestaw napojów z upominkami, natomiast zespół dziewcząt w kategorii U-12 zajął miejsce czwarte za co otrzymał podobnie jak chłopcy puchar, zestaw napojów i upominki. Trenerami dzieci byli Bogusław Maciejewski i Adam Mika.