Ta ostatnia minuta…

Swoistego pecha mają piłkarze Rakowa Częstochowa w spotkaniach z MKS-em Kluczbork. Częstochowianie jedynego gola stracili w ostatniej minucie meczu i przegrali. Bliźniacza sytuacja miała miejsce w rundzie jesiennej, kiedy to częstochowianie ulegli rywalom po golu straconym w 90 minucie.

W pierwszej połowie obydwie drużyny „badały się”. Choć pierwsi na bramkę celnie strzelali goście już w 8 minucie za sprawą Marcina Nowackiego ale bardzo pewnie obronił Mateusz Kos. Gospodarze odpowiedzieli kilka minut później, ale uderzenie Wojciecha Okińczyca ale słabe uderzenie gracza Rakowa bez problemów wyjaśnił Grzegorz Wnuk.

W 15 minucie bliski strzelenia gola był ponownie Wojciech Okińczyc ale po Jego uderzeniu piłka minęła bramkę przyjezdnych. W drugiej odsłonie obydwa zespoły dużo żwawiej ruszyły do przodu. Najpierw w 62 minucie po dośrodkowaniu Dariusza Pawlusińskiego do Wojciecha Reimana ten ostatni bardzo spudłował.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbrakowym remisem ostatnią akcję przeprowadzili goście. Po dośrodkowaniu jednego z graczy MKS-u Kluczbork piłkę pechowo w polu karnym nieprzepisowo ręką dotknął Wojciech Reiman. Arbiter główny mimo protestów gospodarzy bez wahania wskazał „na wapno”. Pewnym egzekutorem okazał się Rafał Niziołek.

Kolejne spotkanie drużyna pod wodzą Radosława Mroczkowskiego rozegra w sobotę, 28 marca br.. Na Stadionie Ludowym w Sosnowcu zmierzą się z Zagłębiem. Początek tego spotkania wyznaczono na godzinę 17:00.

21.03.2015, 14:00 – Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski Raków):

RKS Raków Częstochowa – MKS Kluczbork 0:1, (0:0):

0:1: Niziołek 90+3′ (k)

Sędziował: Sylwester Rasmus (Kończewice). Żółte kartki: Góra (57′ – faul), Reiman (90+3′ – za zagranie piłki ręką), Pawlusiński (90+4′ – nie sportowe zachowanie)- Nowacki (19′ – faul), Kasperkiewicz (48′ – faul), Gierak (59′ – faul). Widzów: 2150.

RKS Raków Częstochowa: 33. Mateusz Kos – 22. Adam Waszkiewicz (46′ 29. Joshua Balogun Kayode), 16. Błażej Cyfert, 8. Błażej Radler, 21. Eryk Krupa (35′ 24. Przemysław Mońka) – 11. Dariusz Pawlusiński, 4. Wojciech Reiman (kpt), 6. Peter Hoferica, 14. Robert Brzęczek (74′ 23. Patryk Serafin), 26. Łukasz Góra – 18. Wojciech Okińczyc (71′ 27. Artur Pląskowski).

Rezerwowi: 1.Przemysław Wróbel – 2.Adrian Pluta, 5.Daniel da Silva.

Trener: Radosław Mroczkowski.

MKS Kluczbork: 22. Grzegorz Wnuk – 11. Adam Orłowicz, 17. Łukasz Ganowicz (kpt), 3. Paweł Gierak, 20. Kamil Nitkiewicz (63′ 15. Wojciech Hober) – 5. Rafał Niziołek, 13. Marcin Nowacki (78′ 21. Krzysztof Wolkiewicz), 25. Piotr Kasperkiewicz, 10. Tomasz Swędrowski, 6. Łukasz Reinhard – 18. Jakub Grzegorzewski (65′ 77. Piotr Burski).

Rezerwowi: 1.Oskar Pogorzelec – 4.Mateusz Arian, 7.Marcin Tomaszewski. 23.Michał Kojder.

Trener: Andrzej Konwiński.

Piłkarz meczu: Rafał Niziołek (MKS Kluczbork).