7 Bieg Częstochowski

Stowarzyszenie Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani Częstochowa zaprasza do Częstochowy na 7 edycję Biegu Częstochowskiego i rozgrywanych w ramach tej imprezy biegowej 5 Mistrzostw Polski Budowlanych i Architektów.

11 kwietnia 2015 roku o godzinie 14:00 ponad tysiąc zawodników z kraju i zagranicy a wśród nich zawodowcy i amatorzy, staną na starcie atestowanej przez PZLA 10 km trasie, która przebiegać będzie na dwóch 5 km pętlach wokół Klasztoru Jasnogórskiego.

Na zawodników czeka wymagająca trasa o urozmaiconej konfiguracji, która jest niewątpliwie dużym wyzwaniem dla każdego biegacza a pokonanie jej dostarcza każdemu ogromnej satysfakcji. Atutem jest okolica , po której trasa biegu prowadzi, wytyczona wokół wzniesionego nad miastem zespołu klasztornego zakonu paulinów, położonego na wzgórzu Jasna Góra, którego początki istnienia sięgają XIII wieku, przez piękny park oraz otaczające sanktuarium urokliwe uliczki.

Na mecie każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal, najlepsi puchary oraz nagrody finansowe i rzeczowe.

Temu przedsięwzięciu przyświecają niezmiennie: integracja środowiska biegowego, promocja miasta Częstochowy ale przede wszystkim popularyzacja biegania jako najprostszej formy czynnego wypoczynku i aktywności ruchowej. Dlatego bardzo nas cieszy, że zainteresowanie startem w Biegu Częstochowskim jest tak duże i z roku na rok wzrasta. Dokładamy wszelkich starań aby zawodnicy, którzy tego dnia przyjadą do Częstochowy wracali do domów z mnóstwem wspaniałych wspomnień i wracali na trasę Biegu Częstochowskiego.

Radość, uśmiech, przyjaźń i sportowa rywalizacja to Bieg Częstochowski! Pozytywna stacja dla każdego biegacza!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *