Raków coraz bliżej upragnionego celu

Drużyna częstochowskiego Rakowa odniosła trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo. Tym razem częstochowianie przed własną publicznością pokonali 2:1, mielecką Stal. Łupem bramkowym w tym spotkaniu podzielili się: Robert Brzęczek i Wojciech Okińczyc!

Co ciekawe mecz lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i stwarzali groźniejsze sytuacje pod bramką Mateusza Kosa. W 1 minucie bramkarz Rakowa został „zatrudniony” po raz pierwszy w tej połowie przez jednego z zawodników gości. Jednak strzał Macieja Domańskiego nie był na tyle groźny by mógł zaskoczyć.

Rakowianie najlepszą okazję do objęcia prowadzenia mieli w 3 minucie. Potężne uderzenie z za pola karnego Joshuy Baloguna Kayode trafiło w poprzeczkę! Natomiast w 13 minucie po strzale Petera Hofericy piłkę zablokowali defensorzy Stali.

W drugiej odsłonie spotkania gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków co zaowocowało zdobyciem przez Raków dwóch goli w przeciągu zaledwie…4 minut!

Najpierw w 47 minucie po centrze z prawej strony boiska Dariusza Pawlusińskiego strzałem głową na gola zamienił Robert Brzęczek! A w 51 minucie ponownie po precyzyjnym zagraniu „Plastika” prowadzenie Rakowian podwyższył Wojciech Okińczyc.

Gdy wydawało się, że spotkanie już do samego końca będzie pod kontrolą Rakowa to goście niespodziewanie w 74 minucie zdobyli kontaktową bramkę z „wapna” za sprawą Krystiana Getingera. I od tego momentu zrobiło się „nerwowo” na boisku.

Goście próbowali odwrócić losy meczu i spod Jasnej Góry wywieźć jeden punkt, gospodarze natomiast umiejętnie wybijali ich z rytmu. Po zakończeniu meczu piłkarze Rakowa otrzymali od kibiców gromkie brawa a z sektora najzagorzalszych fanów usłyszeli : „Chcemy awansu, Rakowie chcemy awansu!”.

Raków tym samym odniósł trzecie z rzędu zwycięstwo i po 26.Kolejkach z dorobkiem 42.punktów zajmuje w tabeli drugiej ligi, szóstą lokatę. Do trzeciego miejsca premiowanego awansem do pierwszej ligi częstochowianie tracą zaledwie 3″oczka”. Do zakończenia sezonu pozostało jeszcze osiem spotkań.

Kolejny mecz drużyna pod wodzą Radosława Mroczkowskiego rozegra w sobotę, 25 kwietnia br. O godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim im. ks. płk. Jana Mrugacza zmierzą się z Legionovią Legionowo.

18 kwietnia 2015, 16:00 – Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski Raków):

RKS Raków Częstochowa – FKS Stal Mielec 2:1, (0:0):

1:0: R.Brzęczek 47′
2:0: Okińczyc 51′
2:1: Getinger 74′

Sędziował: Michał Zając (Sosnowiec). Żółte kartki: Sulewski (57′ – faul). Widzów: 1310.

RKS Raków Częstochowa: 33. Mateusz Kos – 22. Adam Waszkiewicz, 8. Błażej Radler, 5. Daniel, 24. Przemysław Mońka, 11. Dariusz Pawlusiński, 4. Wojciech Reiman (kpt), 6. Peter Hoferica (57′ 16. Błażej Cyfert), 29. Joshua Balogun Kayode (52′ 27. Artur Pląskowski), 17. Paweł Marchewka (28′ 14. Robert Brzęczek) – 18. Wojciech Okińczyc (90+1′ 20. Kamil Wojtyra).

Rezerwowi: 1.Przemysław Wróbel – 2.Adrian Pluta, 26.Łukasz Góra.

Trener: Radosław Mroczkowski.

FKS Stal Mielec: 12. Tomasz Libera – 22. Robert Sulewski, 5. Sebastian Duda (kpt), 3. Mateusz Załucki, 23. Krystian Getinger, 9. Maciej Domański (68′ 16. Tomasz Prejs), 17. Jakub Żubrowski (82’19. Adrian Ślęzak), 6. Sebastian Głaz, 10. Bartosz Nowak, 15. Mateusz Cholewiak – 11. Rafał Jankowski (68′ 8. Mariusz Korzępa).

Rezerwowi: 1.Wojciech Daniel – 4.Andrij Nikanovych, 14.Kamil Kościelny, 21.Kamil Wietecha.

Trener: Janusz Białek.

Piłkarz meczu: Dariusz Pawlusiński (RKS Raków Częstochowa).