Skra na zero z tyłu!

Piłkarze prowadzeni przez Piotra Mrozka odnieśli wyjazdowe zwycięstwo! Częstochowianie pokonali Górnika Wesoła Mysłowice, 2:0. Gole zdobyli : Mateusz Woldan i Kamil Sobala. Mysłowiczanie po tej porażce są już jedną nogą w czwartej lidze.

Od samego początku ton boiskowym wydarzeniom nadali piłkarze Skry, którzy już w 14 minucie, mogli objąć prowadzenie. Po strzale Karola Tomczyka piłkę z linii bramkowej wybili obrońcy gospodarzy.

Częstochowianie dopięli swego w 27 minucie, kiedy to gola z „wapna” zdobył Mateusz Woldan. Drugie trafienie goście uzyskali na dwa kwadranse przed zakończeniem spotkania. Bramkarza gospodarzy sprytnym strzałem pokonał Kamil Sobala, który ustalił wynik meczu.

Po tym zwycięstwie drużyna Skry Częstochowa z dorobkiem 46 punktów zajmuje 7.miejsce w tabeli trzeciej ligi, grupy opolsko – śląskiej. Kolejne spotkanie podopieczni Piotra Mrozka rozegrają w sobotę, 2 maja br. Na własnym stadionie zmierzą się z zajmującym piątą lokatęGKS-em 1962 Jastrzębiem Zdrój.

29.04.2015, g.17:00- Mysłowice – Wesoła:

KS Górnik Wesoła Mysłowice – KS Skra Częstochowa 0:2, (0:1):

0:1: Woldan 27′ (k)
0:2: K.Sobala 60′

Sędziował: Tomasz Okaj (Kluczbork). Żółte kartki: D.Koniarek, A.Lesik, Krzysztoń, Herrmann, Gajewski, Łaciok – Mastalerz, Kardas. Widzów: 100.

KS Górnik Wesoła Mysłowice: Sitko – Bochenek, K.Moskal, Herrmann, D.Koniarek (63. Kuciel) – Łaciok, Barwiński (82′ Kędroń), Stokłosa (68′ Gajewski), A.Lesik (75′ Cieszyński), Krzysztoń – Mieszczak.

Rezerwowi: M.Wierzbicki – Kania, Sękowski.

Trener: Tomasz Babuchowski.

KS Skra Częstochowa: Procek – Gerega, Woldan, Szwarga, Tomczyk – Mastelarz (75′ P.Nowak), Musiał, Nocoń (90′ Błaszkiewicz), Kardas, Łazowski (57′ K.Sobala) – Andrzejewski.

Rezerwowi: Woszczyna – R.Czerwiński, Niedbała, M.Socha.

Trener: Piotr Mrozek.