„Trenerski nos”

Częstochowski Raków w sobotę potwierdził swoją wysoką dyspozycję, pokonując na wyjeździePuszczę Niepołomice, 2:0. Obydwa gole padły w drugiej części spotkania. Ich strzelcami okazali się Wojciech Okińczyc oraz Paweł Marchewka. Niepołomiczanie doznali pierwszej w tym roku ligowej porażki!

Częstochowianie wygrali drugi mecz z rzędu bez straty gola i tym samym coraz bardzjej zbliżył się do upragnionego celu. Rakowianie na dziewięć kolejek przed zakończeniem sezonu do trzeciego miejsca premiowanego awansem do pierwszej ligi, tracą zaledwie pięć punktów!

Premierowa odsłona spotkania w Niepołomicach nie przyniosła za wiele emocji, choć to gospodarze byli bliżsi objęcia prowadzenia. Najlepszej sytuacji w 17 minucie nie wykorzystał ukraiński napastnik Puszczy- Roman Stepankov. Pikę po Jego groźnym strzale bardzo dobrzy wybronił Mateusz Kos.

W drugiej odsłonie kibice byli świadkami…pokerowych zagrywek szkoleniowca Rakowa. W 52 minucie na murawie w miejsce Artura Pląskowskiego– pojawił się Wojciech Okińczyc. Ten właśnie piłkarz już dwie minuty później otworzył wynik spotkania pokonując Marcina Staniszewskiego!

W 73 minucie po raz drugi trenerskiego nosa miał Radosław Mroczkowski. Na boisku za Roberta Brzęczka wszedł Paweł Marchewka. Zawodnik ten dokładnie sześć minut później zdobył drugiego gola dla częstochowian pieczętując zwycięstwo!

Raków tym samym odniósł drugie z rzędu zwycięstwo. Kolejne spotkanie drużyna pod wodzą Radosława Mroczkowskiego rozegra w sobotę, 18 kwietnia br. O godzinie 16:00 przed własna publicznością rywalem „czerwono – niebieskich” będzie mielecka Stal.

11 kwietnia 2015, 15:30 – Niepołomice (Stadion Miejski):

MKS Puszcza Niepołomice – RKS Raków Częstochowa 0:2, (0:0):

0:1: Okińczyc 53′
0:2: Marchewka 79′

Sędziował: Maciej Mikołajewski (Świebodzin). Żółte kartki: Stepankow (27′ – faul), Zaremba (82′ – faul), Gawęcki (86′ – faul) – Pawlusiński (59′ – faul), Da Silva (69′ – faul), Cyfert (88′ – faul). Widzów:

MKS Puszcza Niepołomice: 12. Marcin Staniszewski – 21. Witold Cichy (75′ 11. Dawid Sojda), 3. Adrian Napierała, 15. Marcin Biernat, 28. Michał Mikołajczyk, 36. Kamil Łączek (56′ 7. Krzysztof Zaremba), 8. Longinus Uwakwe, 17. Dariusz Gawęcki, 6. Roman Stepankow, 20. Mateusz Lampart (78′ 16. Dominik Maluga) – 9. Adrian Gębalski.

Rezerwowi: 22.Andrzej Sobieszczyk – 18.Damian Lepiarz, 95.Łukasz Furtak, 2.Paweł Strózik.

Trener: Łukasz Gorszkow.

RKS Raków Częstochowa: 33. Mateusz Kos – 22. Adam Waszkiewicz, 8. Błażej Radler, 5. Daniel, 24. Przemysław Mońka – 11. Dariusz Pawlusiński, 4. Wojciech Reiman, 26. Łukasz Góra (46′ 16. Błażej Cyfert), 29. Joshua Balogun Kayode (67′ 6. Peter Hoferica), 14. Robert Brzęczek (73′ 17. Paweł Marchewka) – 27. Artur Pląskowski (52′ 18. Wojciech Okińczyc).

Rezerwowi: 1.Przemysław Wróbel – 2.Adrian Pluta, 9.Kamil Skowronek.

Trener: Radosław Mroczkowski.

Piłkarz meczu: Dariusz Pawlusiński (RKS Raków Częstochowa).