Występ w Lublinie na plus!

W pierwszym wiosennym turnieju Mistrzostw Polski Seniorów rugbiści RCC pokazali się z dobrej strony i po jesiennej okresie okupowania czwartych miejsc, w Lublinie ponownie stanęli na podium.

W Lublinie wystąpiło sześć drużyn. Częstochowianie trafili do grupy z R.C. Ruda Śląska oraz R.K. Sanok.

W pierwszym grupowym meczu zielono-czarni zmierzyli się z drużyną z Sanoka. Mecz miał jednostronny przebieg, a rywale mimo ambitnej postawy nie znaleźli się nawet z piłką na połowie RCC. 8 zdobytych przyłożeń oznaczało deklasację i zwycięstwo 55:0.

Drugim grupowym rywalem naszej drużyny były rudzkie gryfy. Mecz miał zacięty przebieg, ale wykorzystując fizyczne atuty to Ślązacy wyszli na prowadzenie 12:0. Sygnał do odrabiania strat dał na początku drugiej połowy przyłożeniem Michał Krzypkowski. Mimo późniejszego ponownego odzyskania piłki przez naszych zawodników, presja rywali doprowadziła do zamknięcia nas w pobliżu własnego pola punktowego, a wyjście z tej sytuacji poprzez zagranie nogą przyniosło niestety kontrę rywali i rozstrzygnięcie pojedynku na ich korzyść.

W obliczu tych wyników RCC awansowało z grupy do półfinałów z drugiego miejsca. W grupie A najmniejszych problemów z drużyną z Rzeszowa nie mieli ani Budowlani Lublin, ani Juvenia Kraków. W bezpośrednim pojedynku lepsi byli gospodarze i to z nimi przyszło mierzyć się w półfinale naszym zawodnikom.

Półfinał miał niestety dość zdecydowanego faworyta i podobny przebieg. Budowlani Lublin kolejny raz w tym sezonie udzielili nam wartościową lekcję mocnego i szybkiego rugby, ale ambitna postawa naszych zawodników do ostatnich chwil dawała nadzieję na zdobycie honorowego przyłożenia. Do tego celu zabrakło jednak dosłownie kilku metrów.

W meczu o 3. miejsce ponownie rywalem częstochowskich rugbistów był R.C. Ruda Śląska. Rywale znów lepiej zaczęli zawody i objęli prowadzenie 5:0. Od tego jednak momentu byliśmy świadkami świetnej postawy naszej drużyny, którą do boju poprowadził niezastąpiony Michał Krzypkowski. Do przerwy nasi zawodnicy prowadzili 7:5, a w drugiej odsłonie obejrzeliśmy niezwykle widowiskowy spektakl, w którym punkty dla RCC padały nie tylko po udanej szerokiej grze ręką i rajdach Mariusza Kapicy, ale także po dynamicznie wiązanych mini-maulach czy piłkach odzyskanych w młynie. Ostatecznie nasi zawodnicy zwyciężyli 24:5 i w doskonałych nastrojach cieszyli się z powrotu na podium.

WYNIKI TURNIEJU

Faza grupowa:
Juvenia Kraków – AZS Rzeszów 61:0
RC Częstochowa – RC Sanok 55:0
Budowlani Lublin – Juvenia Kraków 17:12
RC Igloo Ruda Śląska – RC Częstochowa 17:7
AZS Rzeszów – Budowlani Lublin 0:54
RC Sanok – RC Igloo Ruda Śląska 0:39

Półfinały:
Budowlani Lublin – RC Częstochowa 36:0
Igloo Ruda Śląska – Juvenia Kraków 7:31

Finały:
o V miejsce : AZS Rzeszów – RC Sanok 31:0
o III miejsce RC Częstochowa – RC Igloo Ruda Śląska 24:5
o I miejsce Budowlani Lublin – Juvenia Kraków 17:7


foto Jan Mizera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *