„Złoty gol” Moni!

Niezwykle skuteczną passę mają piłkarze częstochowskiego Rakowa. Tym razem drużyna pod wodzą Radosława Mroczkowskiego zwyciężyli na wyjeździe z Legionovią Legionowo, 1:0. „Piłkę meczową” wykorzystał w… 95 minucie, Przemysław Mońka! Rakowianie odnieśli czwarte z rzędu zwycięstwo! W piątek, 1 maja br. w Częstochowie, pojedynek z „Piwoszami”.

Początek spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w… 3 minucie zdobyli gola. Jednak bramka padła ze spalonego. Premierowa odsłona to bardzo groźne ataki zawodników Legionovii, jednak bardzo dobrze w bramce spisywał się Mateusz Kos.

Częstochowianie natomiast stworzyli sobie bardzo mało klarownych sytuacji do zdobycia bramki i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej części gry Raków stwarzał sobie coraz to groźniejsze okazje, jednak bramka Mikołaja Smyłka była jak „zaczarowana”.

Częstochowianie najlepszą z nich zmarnowali w 80 minucie. Po strzale Dariusza Pawlusińskiego z „wapna” piłka trafiła w… słupek! Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, to właśnie rakowianie przeprowadzili akcję, która przyniosła im gola i kolejną już, czwartą z rzędu wygraną. Na strzał z za pola karnego zdecydował się Przemysław Mońka, który przepięknym uderzeniem pokonał bramkarza gospodarzy!

Raków po 27. Kolejkach z dorobkiem 45 punktówzajmuje w tabeli drugiej ligi, szóste miejsce i do trzeciego miejsca premiowanego awansem na zaplecze T-Mobile Ekstraklasy, traci zaledwie… 2 „oczka”. Do zakończenia sezonu pozostało siedem spotkań.

Kolejne spotkanie drużyna pod wodzą Radosława Mroczkowskiego rozegra w Święto Pracy, 1 maja br. O godzinie 17:00 rywalem Rakowa będzie Okocimski KS Brzesko.

25 kwietnia 2015, 17:00 – Legionowo (Stadion Miejski):

KS Legionovia Legionowo – RKS Raków Częstochowa 0:1, (0:0):

Bramka:

0:1: Mońka 90+5′

Sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław). Żółte kartki: Dankowski (38′ – faul), Krljanovič (70′ – faul). Czerwona kartka ( za drugą żółtą): Dankowski (90+6′- faul).

KS Legionovia Legionowo: 1. Mikołaj Smyłek – 12. Kamil Tlaga, 25. Kamil Dankowski, 4. Robert Menzel, 2. Konrad Wieczorek – 17. Samuelson Odunka (83′ 7. Rafał Maciejewski), 6. Dejan Krljanovič (73′ 22. Lazar Pavić), 9. Karol Ziąbski, 8. Marcin Figiel (80′ 11. Adam Czerkas), 28. Paweł Wolski (58′ 10. Sebastian Czapa) – 20. Szymon Lewicki.

Rezerwowi: 33.Paweł Waśków- 16.Michał Grudniewski, 23.Jovan Kastratović.

Trener: Robert Pevnik.

RKS Raków Częstochowa: 33. Mateusz Kos – 22. Adam Waszkiewicz, 8. Błażej Radler, 5. Daniel, 24. Przemysław Mońka – 11. Dariusz Pawlusiński, 4. Wojciech Reiman, 16. Błażej Cyfert (69′ 19. Łukasz Kmieć), 29. Joshua Balogun Kayode (53′ 27. Artur Pląskowski), 14. Robert Brzęczek (83′ 20. Kamil Wojtyra) – 18. Wojciech Okińczyc (74′ 6. Peter Hoferica).

Rezerwowi: 1.Przemysław Wróbel – 2.Adrian Pluta, 21.Kamil Skowronek.

Trener: Radosław Mroczkowski.

Piłkarz meczu: Przemysław Mońka (RKS Raków Częstochowa).