Zwycięstwo w Krakowie na przetarcie przed piątkiem

Cztery drużyny stanęły do rywalizacji w piątym turnieju eliminacyjnym Mistrzostw Polski Seniorów w Krakowie. Trzy z nich reprezentowały Kraków, ale żadna nie dała rady naszym zawodnikom, którzy odnieśli przekonujące zwycięstwo.

Rywalami RCC były w niedzielę Juvenia Kraków, AZS Kraków oraz Nowa Huta Rugby Klub. Gospodarze zawodów wystawili drużynę złożoną w dużej mierze z juniorów w związku z rozgrywanym dzień wcześniej meczem w Poznaniu.

Wszystkie trzy mecze naszej drużyny miały w niedzielę podobny przebieg. Choć w grze były momenty bardzo chaotyczne, to jednak zdecydowanie pewniejsza i otwarta gra dawała nam wiele okazji do zdobywania przyłożeń, niestety wiele z nich niewykorzystanych ze względu na indywidualne błędy. Najtrudniejsze warunki postawiła naszym zawodnikom w ostatnim spotkaniu drużyna z Nowej Huty, która rozpoczęła mecz od prowadzenia 5:0, a na przerwę schodziła przegrywając zaledwie dwoma punktami. I chociaż mecz zakończył się zdecydowaną wygraną RCC 28:5, to ilość błędów naszych zawodników była zastanawiająca.

Turniej w Krakowie stanowił dobre przetarcie przed piątkowym Półfinałem Mistrzostw Polski, który odbędzie się w Częstochowie. Celem tego występu było także utrzymanie trzeciej pozycji w grupie południowej, które da naszym zawodnikom lepsze rozstawienie w piątek. W Krakowie nie zagrał m.in. kapitan zespołu Michał Krzypkowski, który wolne otrzymał od sztabu szkoleniowego, by być w pełni gotowym na kolejne zawody. Nie mniej, zwycięstwo to cieszy i oby w podobnych nastrojach nasi zawodnicy byli po piątkowym półfinale.

WYNIKI TURNIEJU:

Juvenia Kraków – RC Częstochowa 7:22
NHRK – AZS Kraków 10:12
Juvenia Kraków – NHRK 22:7
RC Częstochowa – AZS Kraków 31:7
Juvenia Kraków – AZS Kraków 26:27
RC Częstochowa – NHRK 28:5

TABELA:

1. RC Częstochowa
2. AZS Kraków
3. Juvenia Kraków
4. Nowa Huta RK

Nr Imię i nazwisko Przyłożenia
1. Mariusz Kapica 3
2. Tomasz Wachelka 2
3. Karol Balsam
4. Patryk Weżgowiec* 1
5. Mateusz Nowak* 1
6. Krzysztof Gola 2
7. Rafał Bednarek 3
Rezerwowi
8. Tomasz Ociepa
9. Daniel Popczyk
10. Jakub Sterna
11. Michał Stalica 1
12. Jakub Antczak

*Organizatorzy jako najlepszego zawodnika RCC wskazali Patryka Weżgowca. MVP zawodów został wybrany także zawodnik RCC – Mateusz Nowak.


fot. Tomasz Tajer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *