Czy Raków w niedzielę awansuje do pierwszej ligi?

Rozgrywki drugiej ligi zbliżają się do końca. Nadal nie wiadomo, kto uzyska awans na zaplecze T-Mobile Ekstraklasy. W najbliższą niedzielę, drużyna częstochowskiego Rakowa podejmie przed własną publicznościąNadwiślana Góra. Początek spotkania o godzinie 16:00. Arbitrem głównym będzie Łukasz Śmietanka z Pionek.


Rakowianie obecnie w tabeli drugiej ligi zajmują drugie miejsce, mając na swoim koncie 54 punkty, czyli tyle samo co lider: sosnowieckie Zagłębie. Przy zwycięstwie podopiecznych Radosława Mroczkowskiego i korzystnym zakończeniu innych spotkań, częstochowianie mogliby już w niedzielę być pewnymi awansu na zaplecze elity.

Obecnie szanse na to są spore, ale i inne zespoły także walczą zażarcie o awans. Obecnie w grze jest aż…siedem zespołów! Co pokazuje jak druga liga jest wyrównana. Na pewno komplet punktów w dwóch ostatnich spotkaniach da Rakowowi upragnioną promocję do pierwszej ligi.

Najbliższy rywal – Nadwiślan Góra, tuż przed tygodniem zapewnił sobie drugoligowy byt. Obecnie górzanie w tabeli z 42 punktami zajmują 10.miejsce. W zespole rywali występuje dwóch byłych zawodników częstochowskiego Rakowa: Krzysztof Napora i Dawid Retlewski. Jednak ich występ przeciwko częstochowianom jest mało prawdopodobny: pierwszy zawodnik w rundzie wiosennej pojawił się na boisku zaledwie pięć razy, natomiast drugi gracz jest kontuzjowany. Ma spore problemy z mięśniem przywodziciela.

Drużyna prowadzona przez Adama Noconia w Częstochowie wystąpi w składzie mocno przetrzebionym przez urazy, zabraknie Marcina Kocura, Dawida Retlewskiego, Dawida Ogrockiego oraz Adama Setli.

Kadra LKS Nadwiślana Góra na rundę wiosenną sezonu 2014/2015:

Bramkarze: Paweł Florek (96), Piotr Misztal (87), Mateusz Taudul (94).

Obrońcy: Tomasz Balul (83), Tomasz Boczek (90), Wojciech Jurek (94), Łukasz Małkowski (88), Mariusz Masternak (76), Mateusz Wójcik (92).

Pomocnicy: Damian Furczyk (87), Michał Glanowski (87), Daniel Gurbisz (91), Dawid Kaszok (90), Konrad Kochan (95), Tomasz Matysek (88), Krzysztof Napora (90), Dawid Ogrocki (91), Przemysław Piwowarczyk (94), Mateusz Skrobol (94), Bartłomiej Wasiluk (95).

Napastnicy: Marcin Kocur (84), Rafał Pasternak (95), Dawid Retlewski (92), Adam Setla (92), Dominik Szepietowski (97).

Przybyli:

Michał Glanowski – MKS Znicz Pruszków
Marcin Kocur – OKS Odra Opole
Mariusz Masternak – GKS Tychy
Piotr Misztal – GKS Tychy
Krzysztof Napora – OKS Odra Opole
Rafał Pasternak – GLKS Leśnik Kobiór
Przemysław Piwowarczyk – KS Górnik II Zabrze
Dawid Retlewski – MKS Flota Świnoujście
Dominik Szepietowski – KS Górnik Zabrze (juniorzy)
Mateusz Taudul – Everton FC (juniorzy)
Bartłomiej Wasiluk – BTS Rekord Bielsko – Biała
Mateusz Wójcik – KS Spójnia Landek

Sztab szkoleniowy:

Trener: Adam Nocoń
Trener bramkarzy: Izaak Stachowicz
Kierownik drużyny: Jan Żeleźnik
Dyrektor sportowy: Robert Szuster
Masażysta: Roch Bogłowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *