Przygotowania do Mistrzostw Świata w Taekwon-do Tomasza Góry

Częstochowska Akademia Taekwon-do wyszkoliła już trzech Mistrzów Świata tj. Magdalenę Radomiak, Sławomira Ogłazę oraz najbardziej znaną w ostatnich latach Aleksandrę Nowak.

Z rąk trenera Jacka Wąsika wychodzi kolejny pretendent do najwyższego z trofeum na świecie w taekwon-do. Tomasz Góra nie miał łatwej drogi do sukcesu. Rozpoczął treningi w wieku 16 lat co jak na tą dyscyplinę jest późnym okresem. Niema najlepszych warunki fizycznych. Natomiast należy on do grona osób, które ciężko pracują i łatwo się nie poddają. To cechy prawdziwych mistrzów.

Na minionych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Częstochowie pokonał wszystkich swoich rywali. Nie startował jako faworyt, ale jego determinacja udowodniła, że jest najlepszy. Przewaga z jaką pokonał niezwykle trudnego rywala w finale, zadziwiła wszystkich widzów. To spowodowało, że trenerzy Kadry Narodowej obdarzyli go swoim zaufaniem dając mu szansę występu na Mistrzostwa Europy. W swoim międzynarodowym debiucie dał się poznać jako ambitny i nieustępliwy zawodnik. Po pierwszym widowiskowym zwycięstwie uległ nieznacznie późniejszemu Mistrzowi Europy.

Obecnie zakończył się okres przygotowań prowadzony w Częstochowskiej Akademii Taekwon-do do Mistrzostw Świata, które odbędą się 27-31 maja we Włoskiej miejscowości Jesolo. 17 maja rozpoczyna się zgrupowanie Kadry Narodowej w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale, gdzie będzie przechodził ostatnie szlify.

Rywalizacja na tych Mistrzostwach zapowiada się niezwykle imponująco. Swój udział zgłosiło już ponad tysiąc zawodników z 57 państw. Tomek będzie reprezentował nasz kraj w walkach w kategorii do 57kg. W tej grupie aby zostać zwycięzcą będzie trzeba stoczyć aż 7 pojedynków. Oprócz innych walorów wymaga to dobrego przygotowania kondycyjnego i taktycznego. Tomek będzie jednym z czterdziestu pretendentów do tytułu najlepszego zawodnika globu.


foto: Paulina Przepióra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *