Raków zwycięża po raz piąty z rzędu!

Drużyna pod batutą Radosława Mroczkowskiego z meczu na mecz jest coraz bliżej awansu na bezpośrednie zaplecze T-Mobile Ekstraklasy! Do spełnienia piłkarskich marzeń pozostało jeszcze…sześć kroków! Częstochowianie wygrali w piątek z Okocimskim KS Brzesko i są znacznie bliżej celu. Takiej passy drużyna spod Jasnej Góry nie miała bardzo dawno!

Co ciekawe gospodarze uważani przed spotkaniem za faworytów do zainkasowania trzech punktów bardzo słabo rozpoczęli spotkanie. „Piwosze” widząc nie zbyt dobrą dyspozycję Rakowa, przejęli inicjatywę. Tylko w pierwszej części gry przyjezdni mieli aż…cztery stuprocentowe okazje do zdobycia gola, przy tylko jednej częstochowian.

Brzeszczanie pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie w 6 minucie, kiedy to Patryk Bryła oddał bardzo mocny strzał, który obronił z najwyższym trudem Mateusz Kos. Kolejny raz rywale zaatakowali w 12 minucie, kiedy to po uderzeniu z rzutu wolnego Tarasa Jaworskyja musiał znów interweniować bramkarz Rakowa. Brzeszczanie nie zwalniali tempa i w kolejnej akcji strzał jednego z graczy Okocimskiego trafił w słupek!

W tym okresie gry bramka Rakowa była „jak zaczarowana”. Ale i gospodarze mieli swoje „pięć minut”. W 21 minucie rajd Dariusza Pawlusińskiego i Jego kąśliwy strzał „wypluł” przed siebie Robert Błąkała. Do piłki jednak nie zdołał dopaść żadern z graczy gospodarzy.

Goście jednak nie pozostawali dłużni. W 27 minucie mieli najlepszą szansę na to, aby w tym meczu objąć prowadzenie. W sytuacji „oko w oko” z Mateuszem Kosem znalazł się bardzo szybki napastnik „Piwoszy”- Jurij Hłuszko. Piłka po Jego strzale dosłownie o włos minęła lewy słupek bramki Rakowa.

Gdy wydawało się, że pierwsza odsłona zakończy się bezbramkowym remisem, w sytuacji sam na sam z bramkarzem Okocimskiego znalazł się Wojciech Okińczyc. Zawodnik Rakowa po drodze tuż przed polem karnym był jeszcze faulowany przez Mateusza Kasprzyka. Jednak mimo protestów gospodarzy, zawodnik gości otrzymał jedynie od arbitra głównego „żółtko” zamiast „czerwieni”.

Do piłki na około 18 metrze podszedł Wojciech Reiman, który przepięknym strzałem w samo okienko bramki gości otworzył wynik spotkania! Od początku drugiej połowy goście starali się doprowadzić do wyrównania. Byli bliscy osiągnięcia tego celu już w 47 minucie, kiedy to po uderzeniu piłki głową przez Radosława Jacka piłka trafiła w poprzeczkę!

Z upływem czasu jednak gra się wyrównywała i Raków miał kilka okazji do podwyższenia rezultatu. Dwie minuty później strzał Dariusza Pawlusińskiego obronił bramkarz gości. a w 90 minucie po uderzeniu tego samego gracza piłka trafiła w słupek! Przyjezdni kończyli spotkanie w „10”, kiedy to w ostatniej minucie spotkania drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Mateusz Kasprzyk.

Podopieczni Radosława Mroczkowskiego tym samym odnieśli piąte z rzędu zwycięstwo i cały czas są w gronie drużyn, które walczą o awans do pierwszej ligi. Do rozegrania pozostało jeszcze sześć kolejek. Częstochowianie w tabeli plasują się na miejscu barażowym- czwartym, mając na swoim koncie 48 punktów, tyle samo co trzeci w tabeli Energetyk ROW Rybnik. Kolejne spotkanie Raków rozegra w sobotę, 9 maja br. O godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim w Stargardzie Szczecińskim zmierzy się z Błękitnymi.

1 maja 2015, 17:00 – Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski Raków):

RKS Raków Częstochowa – Okocimski KS Brzesko 1:0, (1:0):

1:0: Reiman 45+2′

Sędziował: Konrad Kiełczewski (Wasilków). Żółte kartki: Wojtyra (11′-faul), Radler (45+2′- faul)- Kasprzyk (45+2′- faul). Czerwona kartka (za drugą żółtą): Kasprzyk (90+2′- faul). Widzów: 1890.

RKS Raków Częstochowa: 33. Mateusz Kos – 22. Adam Waszkiewicz, 8. Błażej Radler, 5. Daniel, 24. Przemysław Mońka – 11. Dariusz Pawlusiński, 4. Wojciech Reiman, 6. Peter Hoferica (58′ 19. Łukasz Kmieć), 29. Joshua Balogun Kayode (46′ 27. Artur Pląskowski), 16. Kamil Wojtyra (19′ 14. Robert Brzęczek; 69′ 20. Łukasz Buczkowski) – 18. Wojciech Okińczyc.

Rezerwowi: 92.Mariusz Stępień – 9.Adrian Kural, 26.Łukasz Góra.

Trener: Radosław Mroczkowski.

Okocimski KS Brzesko: 1. Robert Błąkała – 4. Mateusz Wawryka, 23. Radosław Jacek, 20. Arkadiusz Garzeł, 2. Mateusz Kasprzyk – 17. Patryk Bryła, 18. Arkadiusz Lewiński (77′ 21. Arkadiusz Ryś), 7. Taras Jaworśkyj (89′ 6. Wojciech Dziadzio), 10. Wojciech Wojcieszyński, 8. Michał Guja (63′ 13. Sani Goringo Abubakar) – 11. Jurij Hłuszko.

Rezerwowi: 33.Aleksander Kozioł – 5.Jakub Baran, 9.Kamil Białkowski, 14.Tomasz Gałka.

Trener: Tomasz Kulawik.

Piłkarz meczu: Wojciech Reiman (RKS Raków Częstochowa).