Turniej charytatywny dla Nikoli w najbliższą niedzielę!

W dzisiejszych czasach co raz częściej mamy okazję zobaczyć pozytywne rozumienie sportu w społecznym wymiarze. Kluby oraz związki sportowe bardo często angażują się w szczytne akcje ponieważ zdają sobie sprawę z faktu, iż sport może nieść niesamowicie ważny przekaz, który sprawi, iż np. chcemy chętniej pomagać. Przykładów obserwowanych na co dzień w Polsce jest wiele, jednym z nich granie z logo WOŚP przez Ruch Chorzów kilka lat temu czy zaangażowanie się w akcję pomocy przez m.in. Ekstraklasę S.A. oraz piłkarzy w niej występujących Przemkowi Pełce w zbiórce pieniędzy na leczenie.

Ale to wymiar sportu najwyższej klasy, najbardziej medialnej. Tu jest łatwiej
o blichtr i reklamę, nie wymaga to tak wielkiego mentalnego, czy organizacyjnego zaangażowania.

O wiele trudniej jest zorganizować podobne akcje w oparciu o sport amatorski. Nie oznacza to jednak, że brak takich imprez czy działań.

W najbliższą niedzielę będziemy świadkami takiej akcji w wymiarze sportu amatorskiego w Częstochowie. 3 maja na częstochowskim Stadionie Sto po raz kolejny zagoszczą wyjątkowe zawody.

Właśnie tam od godziny 10.00 rozegrany zostanie piłkarski turnieju dla Nikoli Weran chorej na Zespół Retta. Nikola to córka Rafała Werana, który jest głównym organizatorem tak szczytnego przedsięwzięcia. Przedsięwzięcia? Tak to jak najbardziej właściwe słowo, bo w turnieju weźmie udział aż 14 drużyn i przewidziane są liczne atrakcje dla jego uczestników. Więc w niedzielę, kto może nich się wybierze na turniej „Weran dla Przyjaciół & Przyjaciele dla Werana”.

Turniej ten zostanie rozegrany już po raz 10, początkowo nie miał on tak szczytnego celu. Na samym początku historii turnieju kilku przyjaciół chciało po prostu zorganizować sobie możliwość zdrowej, turniejowej, piłkarskiej rywalizacji w dobrych warunkach.

Od momentu gdy Rafał wraz ze swoją małżonką dowiedzieli się o chorobie córki zrodziła się idea, by w tym cyklicznym, corocznym turnieju zagrać właśnie dla niej. By turniej ten stał się regularną formą pomocy w zbieraniu środków finansowych na bardzo drogie leczenie. Nikola niestety ze względu na rozwój Zespołu Retta ma w znacznym stopniu utrudnione normalne funkcjonowanie, dziewczynka ma trudności m.in. z poruszaniem się, z mówieniem czy inną formą komunikacji. Każde zebrane środki pomagają w jej leczeniu i stwarzają możliwość jej powrotu do normalnego życia.

W tegorocznym turnieju swój udział zapowiedziało udział 14 zespołów:

1. Arto,
2. DeMarco Orzeł Kiedrzyn,
3. Chłopaki z Radomska,
4. Chłopaki Dziadka Ryśka,
5. Jędryka,
6. Meblo-Drew,
7. Biedronka,
8. Nieruchomości Północ,
9. Bambry,
10. Michaś.,
11. Szklani Stolzle,
12. Aleksandria,
13. Tadex,
14. FC Buch Zieloni

Tytułu sprzed roku broni drużyna Michasia, poza szczytną akcją zapowiadają się również niesamowite sportowe emocje, dlatego warto przyjść.

Dodatkowo podczas trwania turnieju przewidziano wiele atrakcji, a w jego organizację zaangażowanych jest wiele osób jak i sponsorów takich jak mi.in.: Huta Szkła Stolzle, Hula Kula dziecięcy raj, Muscle Power – odżywki i suplementy, System Daas, artykuły szewskie Viktoria, producent okien Eco Plast, Pan Janusz Tobijańsk BT Sport, Oski kom, Daszki na wymiar, Sławomir Wawrzak wymiana opon, Łukasz Lamch ubezpieczenia Pewniak, Solo Kolos, Piekarnia Arto, Adam Całusiński pieczarkarnia w Jaskrowie, Kantor De Marco, Alano producent obuwia, Polak wózki dziecięce. Turniej ten ma wspaniałą tradycję i historię, doczekał się nawet swojej oprawy muzycznej w postaci piosenki (http://agniesiazw.wrzuta.pl/audio/6pJwVUrNAWe/1maj2010).

Turniej ten jest rozgrywany cyklicznie, a część historii turnieju dzięki dokumentacji audiowizualnej można zobaczyć „klikając” w poniższe linki.
1. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=77-aNiZOT0I
2. http://www.youtube.com/watch?v=s7iwCBptNrQ
3. http://www.youtube.com/watch?v=5uXFEacUWHw

Akcja ta jednak jest tylko częścią możliwości wsparcia Nikoli Weran, jak można to zrobić jeszcze? Szczegóły w kolejnej „porcji” linków:
1. www.nikola.czest.biz
2. www.nikoleczkaw.blog.onet.pl
3. www.nikolciaweran.blog.interia.pl
Czyli w niedziele 3 maja jeżeli nie masz serca z kamienia, proszę odwiedź Częstochowski Stadion Sto, naprawdę Nikola i jej rodzice czekają na Ciebie i liczą na Twoją pomoc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *