Bycie fit staje się zoraz popularniejsze

Coraz częściej obserwuje się rozwijający się trend zdrowego stylu życia. Jeszcze do niedawna, w modzie był pracoholizm, zachłyśnięcie biznesem i szybkim jedzeniem. Dlatego też w tym okresie można było zaobserwować szybki wzrost produkcji i rozwój technologiczny żywności wygodnej, czyli takiej, która była dostępna do spożycia w kilka minut. Zdrowy styl życia zrodził się z potrzeby naszej cywilizacji, którą spokojnie można już nazwać zachodnią.

Na zatrważająco dużą skalę zaczęliśmy obserwować wzrost zachorowalności na wszelakiego typu choroby dietozależne takie jak: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca typu 2, choroby układu sercowo-naczyniowego, a w tym zawał serca i udar mózgu oraz próchnicę i falę nowotworów. Eksperci z zakresu żywienia człowieka, a także lekarze zaczęli bić na alarm, a różne instytucje państwowe rozpoczęły prace nad programami zdrowotnymi, mającymi na celu polepszenie sposoby żywienia się populacji, a także zwiększenie aktywności fizycznej. Nie ma co do tego wątpliwości, że zachodnia cywilizacja zachłysnęła się dążeniem do sławy i pieniędzy kosztem własnego zdrowia, dlatego też obecnie zbieramy ogromne żniwo tych niepoprawnych decyzji.

Zdrowy styl życia, czyli po co dbać o zdrowie?

Nie ma co do tego wątpliwości, że dbałość o zdrowie wydłuża życie i powoduje wiele korzystnych zmian w funkcjonowaniu człowieka. Do zalet tych należą:
• Poprawa wydolności fizycznej organizmy
• Poprawa koncentracji i aktywności psychicznej
• Prawidłowy stan odżywienia, brak oznak niedoborów
• Szybkie myślenie i zapamiętywanie
• Piękny wygląd włosów, skóry i paznokci
• Prewencja chorób przewlekłych
• Wydłużanie życia

Jak widać z przedstawionych powyżej faktów, warto kierować się w swoim zachowaniu myślą dbania o zdrowie. Omawiając zagadnienie zdrowego stylu życia nie można nie wspomnieć o bardzo znanej i holistycznej definicji Światowej Organizacji Zdrowia WHO, która traktuje, że „ zdrowie to nie tylko całkowity brak choroby, czy kalectwa, ale także stan pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu. Zdecydowanie te wszystkie czynniki warunkują nasze dobre samopoczucie, spokój psychiczny i pozwala unikać stresów, które są znaczące dla naszego prawidłowego funkcjonowania.

Zdrowie, czyli zbilansowana dieta

Mając na względzie umiarkowaną i regularną aktywność fizyczną, a także unikanie stresów i dobre samopoczucie psychiczne, podstawę dbania o siebie stanowi zdrowe odżywianie. Co to właściwie znaczy? Właściwa, zbilansowana i indywidualnie dobrana dieta stanowi absolutny must have, aby móc mówić o dbaniu o siebie. Nie jest jednak tak prosto to osiągnąć. Kluczem do sukcesu jest zmiana nawyków żywieniowych na te prozdrowotne. Mówi się, że minimalny czas do zmiany i ugruntowania jakiejkolwiek zmiany zajmuje między 2-3 tygodnie. O najlepsze efekty można się starać we współpracy ze specjalistami, sięgając po skomponowane przez nich jadłospisy. Takie właśnie dostępne są na stronie portalu DIETMAP.PL. Można znaleźć tam szeroką ofertę planów żywieniowych bezglutenowych, wegetariańskich, cukrzycowych czy po prostu idealnie zbilansowanych, które niewątpliwie zadowolą nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Należy pamiętać, ze praca z profesjonalistami to dodatkowa motywacja, dzięki której osiągnięcie obranego celu staje się tylko kwestią czasu. Wypróbuj DIETMAP.PL i zobacz, jak zdrowa, zbilansowana dieta może być tylko czystą przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *