Duży handicap Rakowa

Drużyna częstochowskiego Rakowa zremisowała na wyjeździe z Pogonią Siedlce, 1:1 w pierwszym spotkaniu barażowym o prawo gry w pierwszej lidze w przyszłym sezonie. Częstochowianie od 59 minuty prowadzili 1:0 po przepięknym i precyzyjnym strzale Wojciecha Reimana, który pokonał Andrzeja Witana. Siedlczanie do remisu doprowadzili dopiero w trzeciej minucie czasu doliczonego drugiej połowy po uderzeniu głową Donalda Djousse.

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się od „wzajemnego badania sił. Obydwie drużyny grały bardzo ostrożnie, powoli konstruując akcje. Częstochowianie byli bardzo bliscy zdobycia gola w 30 minucie, kiedy to Nigeryjczyk Joshua Balogun Kayode minął wychodzącego z bramki Andrzeja Witana i posłał piłkę do bramki. Futbolówkę zmierzającą „do świątyni Pogoni” w ostatniej chwili wybił jeden z obrońców gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem ale…ze wskazaniem na Raków.

W drugiej części gry częstochowianie zagrali jeszcze bardziej odważniej niż miało to miejsce w premierowej odsłonie. Efektem tego był gol zdobyty przez Wojciecha Reimana, który pokonał pięknym strzałem golkipera gospodarzy z 25 metrów!

Rakowianie mogli nawet podwyższyć prowadzenie, ale w 65 minucie w sytuacji „oko w oko” z Arturem Pląskowskim okazał się bramkarz Pogoni.

Częstochowianie z upływem czasu grali bardzo mądrze, prezentowali się bardzo dobrze. Byli dużo lepszym zespołem od 15.drużyny zaplecza elity- siedleckiej Pogoni. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się bardzo cennym zwycięstwem podopiecznych Radosława Mroczkowskiego to główny arbitrem – Bartosz Frankowski zdecydował się do podstawowego czasu gry doliczyć aż…sześć minut. Gospodarzom to pomogło, bo zdobyli bramkę w doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i celnym strzale głową Kameruńczyka Donalda Djousse.

Nie mniej jednak Raków w przekroju całego spotkania zaprezentował się lepiej od jeszcze aktualnego pierwszoligowca a bramka zdobyta na boisku rywala to spory handicap przed meczem rewanżowym.

Obydwie drużyny barażowy mecz rewanżowy rozegrają w sobotę, 20 czerwca br. Początek o godzinie 17:00 na MSP „Raków”. Przy Limanowskiego zapowiadany jest rekord frekwencji, jakiego w tym sezonie jeszcze nie było.

Co ciekawe w zespole rywali wystąpił Jan Grzesik, który przebywał na testach w Rakowie podczas przerwy zimowej.

14 czerwca 2015, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT) :

MKP Pogoń Siedlce – RKS Raków Częstochowa 1:1, (0:0)

0:1: Reiman 59’
1:1: Djousse 90+3’

Sędziował : Bartosz Frankowski (Toruń). Żółte kartki: Kosiorowski (37’ – faul), Rodak (59’ – nie sportowe zachowanie) – Balogun (63’ – faul). Widzów: 2624.

MKP Pogoń Siedlce : 1. Andrzej Witan – 4. Jan Grzesik, 7. Daniel Dybiec, 2. Tomasz Lewandowski (kpt), 15. Jarosław Ratajczak – 11. Adrian Dziubiński (64’ 27.Michał Ogrodnik), 10. Piotr Kosiorowski, 6. Marcin Paczkowski (56’ 19.Krystian Wójcik), 8. Antonio Calderón (78’ 26. Dawid Dzięgielewski), 21.Cezary Demianiuk – 9. Donald Djoussé.

Rezerwowi: 1.Jacek Kołaczyński – 5.Łukasz Wójcik, 17.Przemysław Rodak, 20.Piotr Krawczyk.

Trener: Piotr Szczechowicz.

RKS Raków Częstochowa: 33. Mateusz Kos – 22. Adam Waszkiewicz, 8. Błażej Radler, 5.Daniel, 20. Łukasz Buczkowski (83’ Kamil Wojtyra) – 11. Dariusz Pawlusiński, 4. Wojciech Reiman (kpt), Łukasz Kmieć (76’ 26. Łukasz Góra), 6. Peter Hoferica (57’ 27. Artur Pląskowski), 29. Joshua Balogun Kayode – 18. Wojciech Okińczyc.

Rezerwowi: 92.Mariusz Stępień – 2.Adrian Pluta, 7.Adrian Kural, 14.Robert Brzęczek.