Sukces młodych siatkarzy AZS-u Częstochowa i awans do Mistrzostw Polski w Krakow [ZDJĘCIA]

Finał KINDER SPORT na szczeblu województwa śląskiego chłopców odbył się 30 maja w Mikołowie na hali MOSIR-u. W rozgrywkach wzięły udział trzy nasze zespoły: jedna „dwójek” i dwie „trójek”. Chłopcy jechali z nastawieniem aby powalczyć o jak najlepsze miejsce.

Efekty przeszły nasze oczekiwania. Po rozgrywkach w grupach wszystkie zespoły zakwalifikowały się do walki o medale.

Jednak pierwszy zespół trójek przeszedł tylko dzięki lepszemu stosunkowi małych punktów. Chłopcy mieli taki sam stosunek wygranych meczy, setów, tylko więcej małych punktów straconych:
AZS Cz-wa 2020 II 65:75(0,867),
Jastrzębski Węgiel I 65;77(0,857).

W walce o ścisły finał znowu spotkały dwa nasze zespoły, wygrał I zespół 2:0 w setach. W walce o medale „Trójek” AZS 2020 Cz-wa II wygrał z Sikretem Gliwice w setach 2:0 i zajął III miejsce, AZS 2020 Cz-wa I wygrał z ZSS JSW KOKS Radlin w trzecim secie 2:1 i zdobył mistrzostwo województwa śląskiego.

W walce o medale „Dwójek” AZS 2020 Cz-wa I wygrał w meczu o trzecie miejsce z ZSS JSW KOKS Radlin 2:0. Tym sposobem wszystkie nasze zespoły awansowały do finału krajowego KINDER + SPORT w Krakowie, który odbędzie się w dniach 02.07-05.07.2015r.

Składy:
Kategoria klas IV (dwójek):

Drużyna AZS-u 2020 Częstochowa I w składzie: Mateusz Kotliński, Bartek Olczyk i Marcin Łęcki

Kategoria klas V (trójki):

Drużyna AZS-u 2020 Częstochowa I w składzie: Wiktor Płatkowski, Marek Szczygieł, Antoni Rybaniec i Kamil Świąć – Mistrz województwa śląskiego
Drużyna AZS-u 2020 Częstochowa II w składzie: Patryk Madej, Piotr Duszczyk, Jakub Kantorowicz i Kacper Gancarek

Gratulacje dla trenera Zbyszka Markowskiego oraz Wiesława Matygi i wspomagającego Piotra Jędrzejewskiego.