Zwycięstwo Rakowa w Tarnobrzegu!

Drużyna częstochowskiego Rakowa po niezwykle trzymającym w napięciu meczu z Siarką Tarnobrzeg zwyciężyła na wyjeździe, 2:1. Gola na wagę jakże ważnych trzech punków zdobył w pierwszej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowyWojciech Reiman. Raków tym samym zajął czwarte miejsce i zagra w barażach o prawo gry na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy z 15. zespołem pierwszej ligiPogonią Siedlce!

Częstochowianie słabo rozpoczęli niedzielne spotkanie. Gospodarze już w 9 minucie mogli objąć prowadzenie za sprawą Roberta Tunkiewicza. Jednak w sytuacji oko w oko z Mateuszem Kosem bramkarz Rakowa skutecznie obronił strzał zawodnika Siarki.

Gospodarze z upływem czasu coraz bardziej przeważali, ale mając kilka okazji do zdobycia gola nie grzeszyli skutecznością. Gdy wydawało się, że pierwsza część spotkania zakończy się bezbramkowym remisem, to jednak tarnobrzeżanie objęli prowadzenie. W 36 minucie przepięknym strzałem w samo okienko- Mateusza Kosa pokonał Robert Tunkiewicz.

Częstochowianie mając taki rezultat byli daleko od baraży czy też awansu do pierwszej ligi. W drugiej odsłonie podopieczni Radosława Mroczkowskiego ruszyli zdecydowanie do odrabiania strat. Na efekty nie trzeba było jednak długo czekać. Po zespołowej akcji – Artura Melona z najbliższej odległości pokonał Wojciech Okińczyc!

Z każdą minutą to rakowianie dążyli do zdobycia gola dającego prowadzenie i być może upragniony awans na zaplecze elity. Ta sztuka przyjezdnym udała się dosłownie na sekundy przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Na strzał z około 11 metrów zdecydował się Wojciech Reiman. Uderzenie było tak precyzyjne, że bramkarz gospodarzy tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

Dzięki wygranej na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg, drużyna Rakowa Częstochowa wystąpi w barażach o prawo gry w przyszłym sezonie na boiskach pierwszej ligi. Rywalem częstochowian będzie MKP Pogoń Siedlce. Pierwszy mecz odbędzie się na wyjeździe – 14 czerwca, o godzinie 17:00. Rewanż natomiast zostanie rozegrany na Limanowskiego, 20 czerwca o godzinie 17:00.

7 czerwca 2015, 16:00 – Tarnobrzeg (Stadion Miejski):

KS Siarka Tarnobrzeg – RKS Raków Częstochowa 1:2, (1:0):

Bramki:

1:0: Tunkiewicz 37′
1:1: Okińczyc 52′
1:2: Reiman 90+1′

Sędziował: Grzegorz Jabłoński (Kraków). Żółte kartki: Stefanik (41′ – faul), Głaz (83′ – faul) – Buczkowski (74′ – faul).

KS Siarka Tarnobrzeg: 1. Artur Melon – 10. Konrad Stępień, 24. Łukasz Nadolski, 5. Mariusz Kukiełka (kpt), 25. Karol Hodowany – 14. Sebastian Mandzelowski (80′ 16. Jakub Głaz), 9. Marcin Stefanik, 20. Michał Chrabąszcz, 19. Jakub Więcek (87′ 2. Marcin Szewc), 6. Robert Tunkiewicz – 11. Marcin Truszkowski (56′ 8. Daniel Koczon).

Rezerwowi: 12.Przemysław Jankowski – 15.Marcin Szewc.

Trener: Włodzimierz Gąsior.

RKS Raków Częstochowa: 33. Mateusz Kos – 26. Łukasz Góra, 8. Błażej Radler, 22. Daniel, 20. Łukasz Buczkowski (85′ 17. Paweł Marchewka) – 11. Dariusz Pawlusiński, 4. Wojciech Reiman (kpt), 6. Peter Hoferica, 18. Wojciech Okińczyc (76′ 27. Artur Pląskowski), 9. Kamil Wojtyra (30′ 14. Robert Brzęczek) – 7. Adrian Kural (46′ 29. Joshua Balogun Kayode).

Rezerwowi: 92.Mariusz Stępień – 16.Błażej Cyfert, 19.Łukasz Kmieć.

Trener: Radosław Mroczkowski.

Piłkarz meczu: Wojciech Reiman (RKS Raków Częstochowa).