Kim jest e-sportowiec?

Jak wiemy, pasja połączona z przyjemnością i ciężkimi treningami to klucz do kariery każdego sportowca. Coraz częściej słyszymy, że większa ilość sportowców, którzy albo zakończyli już karierę bądź mają przerwę z powodu kontuzji czy po prostu się regenerują, coraz częściej gra w gry sportowe online. To zjawisko jest na tyle popularne, że taki sportowiec nazywany jest “e-sportowcem.”


E-sportowce jednak nie musi być koniecznie osoba, która zawodowo uprawia wybraną dyscyplinę sportu. Może nim być osoba, która po prostu gra zawodowo bądź hobbistycznie w daną grę sportową. Przykładem jest Wiktor “TaZ” Wojtas, który jest 7-krotnym mistrzem świata w Counter Strike. Jak sam opowiada w jednym z wywiadów, w każdym sporcie elektronicznym podobnie jak w każdej dyscyplinie sportowej, niesamowicie ważne jest nastawienie i pozytywne podejście każdego gracza, który albo jest naszym wrogiem albo sprzymierzeńcem. Nerwy nie są nikomu potrzebne, ważna jest systematyczność, a kluczową rolę odgrywa nasze nastawienie i psychika.

Jak wygląda taki trening e-sportowca? Trening jako rzecz indywidualna, dopasowywany jest do każdego gracza. Podstawą jest jednak regularność i systematyczność, dlatego treningi 5 razy w tygodniu to minimum. Do tego bardzo często dochodzą treningi indywidualne, rozmaite zgrupowania gdzie trenowana jest szybkość, umiejętności rozwiązywania problemów jak i tworzenie taktyk. Takie zgrupowania moją trwać nawet do 2 tygodni. W tym okresie, zależnie od rodzaju gry, zawodnicy grają nawet do 8-10 godziny dziennie. Wyobrażacie sobie grać w piłkę nożną online przez 10 godziny każdego dnia? Fakt faktem, że teraz portale, przykładowo Poki, mają tysiące gier o takiej tematyce, więc to chyba ludziom nigdy się nie znudzi. Wracając do tematu, zarówno w czasie normalnych treningów jak i zgrupowań każdy z zawodników bardzo dba o swoją formę fizyczną, czyli odwiedza regularnie siłownię, biega czy uprawia sztuki walki takie jak karate.

Sukces w sieci smakuje tak samo jak sukces na boisku czy korcie tenisowym. Ważne jest poświęcenie i ciężka praca, która zawsze przynosi satysfakcję każdemu sportowcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *