Rafael Redwitz zawodnikiem AZS-u Częstochowa!

Urodzony w brazylijskiej Kurytybie reprezentant Francji Rafael Redwitz będzie w najbliższym sezonie występował w AZS Częstochowa. Siatkarz grający na pozycji rozgrywającego podpisał kontrakt z naszym klubem.


Rafael Redwitz urodził się 12 sierpnia 1980 roku w Kurytybie. W Brazylii występował m.in. w Petropolis, a w 2003 zdecydował się na przeprowadzkę do Europy. Jego pierwszym klubem na Starym Kontynencie był grający w lidze francuskiej CV Andorra. Później występował we francuskich klubach Arago de Sete, Paris Volley, Tours VB, a ostatnio w Montpellier UC. Na swoim koncie ma też grę w najsilniejszych ligach Europy – włoskiej (Volley Forli), polskiej (Asseco Resovia Rzeszów) i rosyjskiej (Iskra Odincowo).

Lista jego sukcesów jest długa, bo na swoim koncie ma srebrne medal klubowych mistrzostw Ameryki Południowej, złote i srebrne medale ligi francuskiej, Puchar Francji oraz mistrzostwo Polski. Był też wybrany najlepszym siatkarzem ligi francuskiej.

Nowy rozgrywający AZS Częstochowa ma 191 cm wzrostu. W ataku sięga piłki na wysokości 330 cm, a w bloku osiąga pułap 312 cm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *