Raków będzie miał stadion o pierwszoligowych standardach!

Mimo, iż drużyna częstochowskiego Rakowa nie zdołała w minionym sezonie awansować do pierwszej ligi, to stadion na którym swoje spotkania w roli gospodarza rozgrywają „czerwono – niebiescy” zostanie gruntownie przebudowany tak aby w znaczący sposób ułatwić oglądanie spotkań wszystkim kibicom!


Wszystko to zgodnie z zaleceniami Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jeszcze w trakcie rozgrywek ligowych, częstochowski stadion wizytował ekspert ds. infrastruktury Polskiego Związku Piłki Nożnej – Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN. Po przeprowadzeniu kontroli obiektu przesłał raport zawierający zalecenia, które należy zrealizować w przypadku awansu Rakowa Częstochowa do pierwszej ligi. Delegat znalazł kilka uchybień, które trzeba poprawić.

Część z nich dotyczy wymogów pierwszoligowych, część rozgrywek drugiej ligi. Prezydent miasta w ramach zmian w budżecie zaproponował na dostosowanie Miejskiego Stadionu Piłkarskiego „Raków” do wymogów licencyjnych PZPN – w ramach dotacji dla MOSiR – 330 tys. zł. Jego propozycję zaakceptowali częstochowscy radni.

Prace modernizacyjne zostaną podzielone na dwa etapy. W pierwszym, który właśnie się rozpoczął i potrwa aż do pierwszego ligowego spotkania Rakowa w sezonie 2015/2016 zostaną zrealizowane następujące prace:

– montaż ponad 1000 nowych siedzisk dla kibiców

– budowa nowoczesnego tunelu z materiałów ogniotrwałych dla zawodników i sędziów

– budowa dodatkowego punktu kasowego

– zbudowanie dodatkowej bramofurty podwójnej

Ponadto w ramach realizacji norm licencyjnych Polskiego Związku Piłki Nożnej ( w tym w ramach przygotowań do ewentualnej gry Rakowa w sezonie 2016/2017 w I lidze) Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zrealizuje następujące zadania remontowo-inwestycyjne oraz porządkowe:

– naprawa podłoża trybuny zachodniej,
– przygotowanie platformy dla osób niepełnosprawnych z opiekunami,
– wygrodzenie wewnętrzne terenu,
– ustawienie kontenera – punktu pomocy przedmedycznej dla kibiców,
– modernizacja systemu monitoringu telewizyjnego,
– naprawa tynków zewn. i wewn. tunelu pod trybuną VIP,
– wykonanie dodatkowej bramy i wjazdu na stadion,
– przygotowanie pulpitów dla dziennikarzy
.

Wszystkie wyżej wymienione prace mają być zakończone tuż przed pierwszym ligowym spotkaniem Rakowa Częstochowa z Okocimskim KS Brzesko, zaplanowanym na pierwszy weekend sierpnia br.

Najbardziej kosztowne inwestycje związane z ewentualną grą częstochowskiego Rakowa w pierwszej lidze- budowa zadaszenia trybun na 500 miejsc oraz montaż sztucznego oświetlenia płyty głównej boiska zostaną wykonane w 2016 roku po zabezpieczeniu środków na ten cel w przyszłorocznym budżecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *