Zwycięstwo i remis Rakowa

W piątek oraz w sobotę, drużyna częstochowskiego Rakowa rozegrała w Wałbrzychudwa spotkania towarzyskie. Rywalem częstochowian była trzecioligowa Ślęza Wrocław oraz występujący w pierwszej lidzeChrobry Głogów.

W pierwszym spotkaniu rozegranym w piątek, w zespole Rakowa przeciwko Ślęzie Wrocław wystąpili w większości młodzi zawodnicy oraz piłkarze testowani. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego wygrali 1:0 a jedynego gola zdobył w 25 minucie– pozyskany dzień wcześniej z Widzewa Łódźkanadyjczyk z polskim paszportemMaksym Kowal.

10 lipca 2015, 17:05 – Wałbrzych (boisko przy Hotelu Aqua Zdrój):

RKS Raków Częstochowa – PKS Ślęza Wrocław 1:0, (1:0):

Bramka:

1:0: Kowal 25′

RKS Raków Częstochowa: Błażej Stępień (46′ Mariusz Stępień) – Kamil Wojtyra, Łukasz Góra, zawodnik testowany 1, Przemysław Mońka – Dariusz Pawlusiński (62′ Alan Jaworski), Jakub Piątek, Łukasz Kmieć, zawodnik testowany 2, Robert Brzęczek (62′ Sebastian Dobosz) – Maksym Kowal.

Trener: Radosław Mroczkowski.

PKS Ślęza Wrocław: Marcin Gąsiorowski – Dawid Molski, Andrzej Korytek (73′ Cezary Wyglądacz), Cezary Wyglądacz (46′ Jacek Mądrzejewski), Kajetan Łątka (73′ Sebastian Stawiarz), Damian Celuch, Konrad Kątny, Jakub Bohdanowicz, Paweł Niewiadomski (46′ Adrian Bergier), Jakub Jakóbczyk, Grzegorz Rajter (73′ Paweł Niewiadomski).

Trener: Grzegorz Kowalski.

W trzecim spotkaniu sparingowym podczas zgrupowania w Wałbrzychu rozegranym w sobotę poprzeczka dla Rakowa zawisła znacznie wyżej. Rywalem częstochowian był występujący na zapleczu ekstraklasy – Chrobry Głogów. W tym spotkaniu Rakowianie wystąpili już w mocnym składzie, ale z powodu drobnych urazów nie zagrali Wojciech Reiman oraz Piotr Malinowski.

Wynik otworzył w 23 minucie celnym strzałem Bartosz Machaj a wyrównał w 53 minucie przepięknym strzałem w samo okienko bramki Karola SzymańskiegoWojciech Okińczyc. W drużynie Rakowa w w tym meczu wystąpiło czterech zawodników testowanych, których personalia póki co są owiane tajemnicą. Natomiast w zespole rywali całe spotkanie rozegrał były zawodnik częstochowskiego zespołuDamian Byrtek.

Mecz z Chrobrym był ostatnim test- meczem Rakowa rozegranym podczas zgrupowania w Wałbrzychu. Piłkarze powrócą do Częstochowy we wtorek, 14 lipca br. a już w środę na własnym stadionie rozegrają spotkania towarzyskie z Puszczą Niepołomice. W tym samym dniu zaplanowano także sesję zdjęciową pierwszego zespołu.

11 lipca 2015, 11:30 – Wałbrzych (boisko przy Hotelu Aqua Zdrój):

MZKS Chrobry Głogów – RKS Raków Częstochowa 1:1, (1:0):

1:0: B.Machaj 23′
1:1: Okińczyc 55′

MZKS Chrobry Głogów: Sławomir Janicki (46′ Karol Szymański) – Michał Michalec, Łukasz Bogusławski (46′ Karol Hodowany), Damian Byrtek, Adam Samiec – Dominik Kościelniak (46′ Michał Bednarski, 78′ Maciej Rybak), Marcel Gąsior (55′ Patryk Malinowski), Patryk Malinowski (46′ Robert Pisarczuk), Bartosz Machaj (46′ Igor Szopa), Wołodymyr Hudyma (75′ Kamil Łętkowski) – Maciej Górski (83′ Jakub Małucki).

Trener: Ireneusz Mamrot.

RKS Raków Częstochowa: Mateusz Kos – Adam Waszkiewicz, Błażej Cyfert, Błażej Radler, Łukasz Buczkowski (70′ zawodnik testowany 1 ), zawodnik testowany 2, Patryk Misik, Peter Hoferica (46′ zawodnik testowany 3 ), zawodnik testowany 4 (70 ’ Łukasz Kmieć ), Rafał Figiel, Wojciech Okińczyc.