Siatkarze będą powalczą o mistrzowski tytuł

Już w najbliższą niedzielę na boiskach przed Galerią Jurajską w Częstochowie zostaną rozegrane turnieje finałowe Mistrzostw Śląska w Siatkówce Plażowej. Do rywalizacji stanie 8 męskich drużyn z całego regionu. Organizatorem finałów jest KU AZS Politechniki Częstochowskiej.

Trzy tygodnie temu mistrzowskie tytuły wywalczył tu dla siebie siatkarki. Na podium stanęły reprezentantki MUKS PW M. Pasek Będzin – Joanna Gryma i Dominka, drugie miejsce przypadło częstochowiankom – Karolinie Wróbel i Aleksandrze Smykle, trzecie – Patrycji Bubak i Agacie Sowińskiej. Teraz pora na drużyny męskie. Już 9 sierpnia na boiskach należących do Galerii Jurajskiej zostaną rozegrane turnieje finałowe Mistrzostw Śląska w Siatkówce Plażowej. W szranki stanie ze sobą 8 najlepszych drużyn wyłonionych w lokalnych turniejach na terenie całego województwa śląskiego..

Zawodnicy rywalizować będą ze sobą w systemie brazylijskim, oznacza to, że każda z dwuosobowych drużyn rozegra przynajmniej dwa mecze, a w przypadku przegranej jednego, nadal będzie miała szansę na podium. Początek turniejów zaplanowano na godz. 11.- Mistrzostwa kobiet odbywały się przy pełnej widowni, liczymy, że i tym razem dopiszą kibice. Turnieje finałowe to jedno z największych tego typu wydarzeń na Śląsku, są również okazją do tego, żeby zobaczyć najlepszych siatkarzy – mówi Violetta Dziubin, marketing manager Galerii Jurajskiej.

Podczas zawodów będzie można oglądać zmagania następujących par: Porwoł Robert i Radomski Krzysztof, Baca Artur i Łyczko Kamil, Winiarski Tomasz i Winiarski Marcin, Jajus Mariusz i Luks Bartosz, Gepfert Przemysław i Mach Jan, Potempa Adam i Gąsiorek Miłosz, Gawronski Jacek i Kaczyński Michał, Kożuch Piotr i Tokarski Miłosz

Patronat honorowy nad imprezą sprawuje Prezydent Miasta Częstochowa – Krzysztof Matyjaszczyk. Nagrodą w turnieju są dyplomy i statuetki. Podarunki dla zawodników zapewniają partnerzy imprezy -Lavard, Big Star, Empik oraz Gatta, oficjalną wodą zawodników jest Woda Jurajska. Jak zapowiada organizator, po części sportowej odbędzie się część rozrywkowa z grillem. Będzie ona także okazją do spotkania się z siatkarzami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *