Speedrowerzyści startowali w MŚ. 
Szymański z workiem medali!

30 lipca na torze w Poole oficjalnie rozpoczęły się zmagania w tegorocznych Mistrzostwach Świata w speedrowerze. Wówczas to w hrabstwie ceremonialnym Dorset odbyły się półfinały Drużynowych Mistrzostw Świata Seniorów i Juniorów. Decydujące turnieje w rywalizacji indywidualnej we wszystkich kategoriach: Senior, Junior, Kobiety, odbyły się w niedzielę 9 sierpnia. O medale w finałach walczyła dwójka zawodników Lwów Unimot – Mateusz Radomski oraz Marcin Szymański.

Do Anglii udać miała się jedenastoosobowa grupa zawodników. Ostatecznie nie wszyscy na Mistrzostwa Świata zdecydowali się jechać. Jako pierwsi rywalizację o medal rozpoczęli juniorzy. W Poole eliminacje przebrnął pomyślnie Nikodem Mlek, zaś Mateusz Radomski musiał wziąć udział jeszcze w repasażu. W nim jednak pojechał wystarczająco dobrze, by dołączyć do Mleka oczekującego już w półfinale.

Sporą niespodzianką sypnęło wśród seniorów. O ile w eliminacjach odpadła dwójka świeżo upieczonych seniorów – Mateusz Złotnicki i Marcin Jakubiak, o tyle brak awansu Tomasza Włodarczyka to spore zaskoczenie. Na kolejne niespodzianki długo nie musieliśmy czekać, bowiem już w ćwierćfinale z walką o medale pożegnali się Sebastian Paruzel (aktualny Wicemistrz Europy) oraz Dominik Rycharski. Na placu boju został tylko Marcin Szymański.

1 sierpnia wspominany już „Martinez” świętował pierwszy medal. Wraz z Bartoszem Grabowskim i Przemysławem Binkowskim po biegu dodatkowym wywalczyli Mistrzostwo Świata Par! Kilkanaście godzin później „biało-czerwoni”, także z Szymańskim w składzie stali na najwyższym stopniu podium Drużynowych Mistrzostw Świata!

Po niedzieli nadszedł blisko tygodniowy urlop, a zawodnicy na tor wrócili w sobotę. Korzystając z wolnego czasu, w środę w Birmnigham odbył się towarzyski testmecz tamtejszych „Monarchów” z Lwami Unimot. Spotkanie zakończyło się wynikiem 91:89. Liderem Lwów był Marcin Szymański (16+1). Po piętnaście punktów dorzucili Dominik Rycharski i startujący gościnnie Marcin Paradziński. 

Sobotni maraton rozpoczął się od półfinałów IMŚJ. W nich odpadł Mlek, awansował do finału Radomski. Ponadto Polacy wywalczyli drugie miejsce w Pucharze Federacji Seniorów i pierwsze miejsce wśród Juniorów. W obu turniejach brali udział częstochowianie: Dominik Rycharski (seniorzy) i Mateusz Radomski (juniorzy).

Foto: Konrad Cinkowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *