Bieg Jurajska Jatka w Olsztynie

10 października w Olsztynie na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej odbędzie się pierwsza, inauguracyjna edycja biegu terenowego – Jurajska Jatka

Start odbędzie się a rynku w Olsztynie o godzinie 9 rano dla dystansu 50 km i o 10 dla dystansu 25 km. Meta zlokalizowana będzie przy hali sportowej GOSIR Olsztyn.

Bieg odbędzie się w formule „na orientację” – zawodnicy nie poruszają się po z góry narzuconej trasie, lecz muszą wyznaczyć ją samodzielnie tak, aby zaliczyć jak największą liczbę (najlepiej wszystkie) punkty kontrolne.

Rywalizacja odbywać się będzie na dwóch dystansach: 25 oraz 50 kilometrów. Są to wartości orientacyjne i dotyczą trasy pokonanej optymalnymi wariantami.

Trasa biegu przygotowana będzie tak, aby praktycznie w całości pokonywana była w terenie leśnym i po drogach nieutwardzonych. Lokalizacja punktów kontrolnych została wybrana tak, aby były one jak najciekawsze – zarówno pod względem przyrodniczym, krajobrazowym jak i sportowym.

Zapisy na stronie www.jurajskajatka.pl oraz w dniu poprzedzającym bieg w godzinach 17-22 i w dniu startu od 6 do 8:30 rano.

Partnerzy biegu jest Gmina Olsztyn, GOSIR Olsztyn. Dodatkowego wsparcia udzielają Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Złoty Potok

Patronat medialny objęły:

TVP Katowice, Radio Jura, Życie Częstochowy, Częstochowski Portal Sportowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *