Drugi z beniaminków ligi zawita na Limanowskiego

W sobotę, 5 września br. drużyna częstochowskiego Rakowa zmierzy się przed własną publicznością z Olimpią Zambrów. Początek spotkania o godzinie 17:00.


Zambrowianie to beniaminek drugiej ligi. Olimpia w poprzednim sezonie wygrała rywalizację w trzeciej lidze, grupie podlasko -warmińsko – mazurskiej i zakwalifikowała się do barażów o awans do drugiej ligi. Tam zespół prowadzony przez Krzysztofa Zalewskiego okazał się lepszy od Stali Rzeszów: (2:3 na wyjeździe) oraz (1:1 u siebie).

Zespół z Zambrowa po sześciu seriach spotkań z dorobkiem sześciu spotkań plasuje się w tabeli na 12.miejscu. Olimpia jak dotąd jedyne spotkanie wygrała… na wyjeździe, pokonując Znicza Pruszków, 2:0.

Raków natomiast jest na 6.miejscu i ma na swoim koncie 10 „oczek”. Patrząc na tabelę i na to, że częstochowianie grają przed własną publicznością to powinni być zdecydowanym faworytem do zainkasowania pełnej puli. Czy tak rzeczywiście się stanie i „czerwono – niebiescy” przerwą passę dwóch spotkań bez zwycięstwa? O tym przekonamy się już w sobotę.

Kadra ZKS Olimpii Zambrów na rundę jesienną sezonu 2015/2016:

Bramkarze: Piotr Czapliński (90), Marcin Kapica (98), Bartosz Koncki (96).

Obrońcy: Mariusz Gogol (91), Łukasz Piłatowski (87), Tomasz Porębski (92), Arkadiusz Mroczkowski (95), Karol Buzun (96), Wojciech Dziemidowicz (95).

Pomocnicy: Mariusz Dzienis (80), Łukasz Grzybowski (89), Michał Hryszko (89), Przemysław Jastrzębski (93), Michał Kuczałek (93), Piotr Murawski (91), Krystian Pomorski (95), Dominik Lemanek (89), Patryk Szymański (93).

Napastnicy: Tomasz Jaworowski (91), Michał Poduch (89), Michał Twardowski (89), Mateusz Jastrzębski (99), Kamil Zapolnik (92).

Przybyli:

Karol Buzun – KS Jagiellonia Białystok
Wojciech Dziemidowicz – Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Bartosz Koncki – MKS Podlasie Biała Podlaska
Arkadiusz Mroczkowski – OKS Stomil Olsztyn
Piotr Murawski – ZKS Stal Rzeszów
Krystian Pomorski – ŁKS 1926 Łomża
Tomasz Porębski – GKS Tychy
Patryk Szymański – GKS Olimpia Grudziądz
Kamil Zapolnik – SKS Wigry Suwałki

Sztab szkoleniowy:

Trener: Krzysztof Zalewski
Kierownik drużyny: Zbigniew Stańczyk
Trener bramkarzy: Andrzej Bart
Fizjoterapeuta: Jarosław Sienicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *