„Lwy” wygrywają z Mistrzem Polski!

Trzecia niedziela i trzecie emocje związane ze speedrowerowym maratonem w Częstochowie. Przy ul. Starzyńskiego 10a rozegrano spotkanie IX rundy Drużynowych Mistrzostw Polski, w którym to Lwy Unimot podejmowały i pewnie pokonały PKS Wiraż Rowery Burgchardt Ostrów Wielkopolski. Tym samym „biało-zieloni” zachowują wciąż szanse na medal w drużynówce. Tymczasem teraz czas na półfinały i finał IMP!W Częstochowie z Mistrzem Polski na +38:

Aktualny Drużynowy Mistrz Polski do „Świętego Miasta” zawitał w nieco osłabionym zestawieniu. Pojawił się m.in. Mistrz Świata – Bartosz Grabowski czy także doświadczony Marcin Kołata i Artur Reszelewski, lecz zabrakło kilku innych podstawowych seniorów jak np. Szymona Kowalczyka, Arkadiusza Szymańskiego czy także Radosława Handke. Gospodarze stawili sie na to spotkanie w najmocniejszym zestawieniu i pewnie wygrali 99:61, zgarniając przy tym także bonus. Tym samym po minionej niedzieli wszystkie pięć drużyn uczestniczących w rozgrywkach ligowych ma na swoim koncie po siedem spotkań. Jedenaście punktów wywalczyli torunianie i ostrowianie, których dzieli tylko różnica 7 małych punktów. Lwy Unimot są na trzeciej pozycji i na dwie kolejki przed końcem (jeden mecz w Świętochłowicach) mają trzy „oczka” przewagi nad Szawerem Leszno.

Oficjalny logotyp oraz hasztag Indywidualnych Mistrzostw Polski:

Piątek stanął pod znakiem prezentacji logotypu. Logo tegorocznych mistrzostw nawiązuje do lokalnego symbolu – Klasztoru. Jest to miejsce, z którym mieszkańcy kraju jak i świata najszybciej kojarzą miasto Częstochowę. Oprócz tego widnieją cztery kierownice oraz napisy przedstawiające imprezę. Pomysłodawcą oraz autorem logo jest pochodzący z Tarnowa 22 letni grafik, a zarazem nadal ciągle czynnie uprawiający speedrower zawodnik SPR Rybnicka Kuźnia Rybnik – Artur Pisarek – Głównym elementem logotypu jest zarys klasztoru na Jasnej Górze, który niewątpliwie jest symbolem Częstochowy – miejsca rozgrywania IMP. Uznałem, że należy dodać również element związany ze speedrowerem. Ponieważ korby, opony, koła już gdzieś kiedyś się pojawiały, wybór padł na jakże charakterystyczne kierownice stosowane w rowerach. Jest ich oczywiście cztery. Ich kolory są może nawiązaniem bardziej do żużla niż do speedrowera, ale myślę że te sporty są sobie na tyle bliskie, że każdy poczuje klimat. Biało-czerwona obwódka ma oczywiście związek z krajową rangą zawodów. Całe logo wyglądało dość prosto, dlatego wzbogaciłem je poprzez lekkie obrócenie i zacienienie – przyznaje autor logotypu.
Ponadto uruchomiono hasztag #speedrowerIMP2015, którym można oznaczać na portalach społecznościowych: posty, wideo, zdjęcia itp. związane z niedzielnym wydarzeniem.

Niedzielne półfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski rozpoczną się o godzinie 12:00 oraz 13:30. Wielki finał z udziałem szesnastu najlepszych zaplanowano punktualnie na godzinę 15:00. O medale z częstochowskich Lwów Unimot powalczą: Dominik Rycharski, Tomasz Włodarczyk, Sebastian Paruzel i Marcin Szymański. Listy startowe obu półfinałów znajdą Państwo na stronie klubu – http://lwy.info.pl/news/822-imp-losowanie-polfinalow-za-nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *