Skra coraz wyżej w tabeli!

Drużyna częstochowskiej Skry z meczu na mecz gra coraz lepiej. Tym razem podopieczni Jakuba Dziółki pokonali na własnym stadionie Grunwald Ruda Śląska, 2:0. Zwycięstwo zaowocowało także awansem w ligowej tabeli. Częstochowianie obecnie zajmują trzecie miejsce mając na swoim koncie 14 punktów, o ” dwa oczka” mniej od liderującej Odry Opole!

Piłkarze Skry po trafieniach Dawida Witkowskiego i Łukasza Kowalczyka nie dali żadnych szans rywalom. Pierwszą bramkę gospodarze zdobyli w 10 minucie, kiedy to po centrze z rzutu rożnego Adriana Musiała najwyżej do piłki wyskoczył Dawid Witkowski, który pokonał Mohameda Lamliha. Drugą bramkę częstochowianie zdobyli w b>58 minucie. Ładnym strzałem popisał się Łukasz Kowalczyk, który jak się później okazało ustalił wynik spotkania.

Kolejny mecz zespół Skry Częstochowa rozegra w sobotę, 26 września br. O godzinie 15:00 na wyjeździe ich rywalem będzie Pniówek Pawłowice Śląskie. Co ciekawe szkoleniowcem tej drużyny jest… były opiekun Skry CzęstochowaJan Woś!

19.09.2015, g.18:00- Częstochowa – Stolzle Stadion STO:

KS Skra Częstochowa – GKS Grunwald Ruda Śląska 2:0, (1:0):

1:0: Witkowski 10′
2:0: Ł.Kowalczyk 58′

Sędziował: Marcin Bazan (Opole). Żółte kartki: Krupa, Kierat, Woszczyna – Maciongowski, Jagodziński, Chwastek. Widzów: 100.

KS Skra Częstochowa: 13.Kamil Kosut – 19.Piotr Mastalerz, 4.Mateusz Woldan, 6.Dawid Witkowski, 11.Karol Tomczyk, 26.Adam Olejnik, 10.Adrian Musiał (90′ 9.Sławomir Ogłaza), 8.Łukasz Kowalczyk, 7.Piotr Nocoń (65′ 24.Piotr Makowski), 20.Eryk Krupa (81′ 17.Maciej Obodecki), 16.Artur Kierat (78′ 14. Dawid Niedbała).

Rezerwowi: 23.Adrian Woszczyna – 21.Szymon Kowalczyk, 18.Mateusz Górecki.

Trener: Jakub Dziółka.

GKS Grunwald Ruda Śląska: 1.Mohamed Lamlih- 13.Kamil Fredyk, 15.Adam Wołek, 18.Dawid Szczypior (71′ 22.Łukasz Cymański), 11.Rafał Stanisławski, 20.Łukasz Maciongowski, 19.Przemysław Stebel (67′ 2.Szymon Cichecki), 17.Daniel Jagodziński, 14.Michał Brzozowski, 8.Robert Chwastek, 10.Mateusz Dreszer (79′ 7.Dariusz Kot).

Rezerwowi: Marcin Soldak – Łukasz Szczygieł, Mateusz Kiepura, Daniel Kowalski.

Trener: Teodor Wawoczny.