Warchoł show

Spotkanie odbyło się przy rekordowej publiczności, na trybunach Stadionie Miejskim zasiadło 11 026 widzów.

Przez pierwsze 45 minut ton wydarzeniom na boisku nadawali gospodarze, którzy już w pierwszej połowie mogli prowadzić kilkoma golami.

Na początku spotkania w 3 minucie na bramkę Mateusza Kosa celnie uderzał Okuniewicz jednak bramkarz Rakowa nie dał się zaskoczyć. Piłkarze gospodarzy atakowali wszystkimi fragmentami boiska. Gola zdobyli w 26 minucie. Po faulu w polu karnym Matheusa Bissiego na Tomaszu Górkiewiczu sędzia bez wahania wskazał „na wapno”. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Mariusz Zganiacz, który pewnym strzałem pokonał Mateusza Kosa.

Druga część spotkania to już zupełna gra Rakowa. Częstochowianie grali wręcz koncertowo. Po strzale 48 minucie Rafała Figla jeszcze gol wyrównujący nie padł. Sztuka w postaci bramki dającej remis udała się częstochowianom w 52 minucie. Z ok 8 metrów na bramkę Pawła Florka uderzał celnie uderzał po raz pierwszy Damian Warchoł.

Drugiego gola goście zdobyli w 57 minucie, kiedy to po strzale Figla i „wypluciu” piłki przez bramkarza gospodarzy do bezpańskiej piłki dopadł ponownie Warchoł, który jak się później okazało zdobył bramkę dającą trzy punkty ekipie Radosława Mroczkowskiego.

Po tym zwycięstwie, Raków z 16 punktami zajmują w tabeli drugiej lig trzecie miejsce. Kolejne spotkanie częstochowianie rozegrają w sobotę, 19 września br. O godzinie 16:00 przed własną publicznością zmierzą się z bytomską Polonią.

12.09.2015, g.18:00- Tychy – Stadion Miejski:

GKS Tychy – Raków 1:2, (1:0)