W dniu 25 października br. swoją kolejną edycję zainaugurowała Liga 40-latków w Piłce Siatkowej.

Rootpol
Temida
Volley Północ.

Rozgrywki jak co roiku toczą się w niedziele w Sali Sportowej Częstochowianka przy ul. Rejtana 7 c.

W pierwszym meczu sezonu spotkali się Eko Star Grodzisko i Volley Północ. Pierwszy set od początku toczył się pod dyktando Grodziska. Volley popełniało za dużo błędów dzięki czemu Eko Star systematycznie powiększał przewagę, zwyciężając do 13. Początek drugiego seta był bardziej wyrównany. Do stanu 8:8 pojedynek obfitował w długie wymiany dzięki dobrej grze w obronie obu zespołów. Od tego momentu zaczęła się jednak zarysowywać przewaga Grodziska, która z piłki na piłkę stawała się coraz bardziej zdecydowana.

MVP SPOTKANIA Zbigniew Turek.

Wynik spotkania:
Eko Star Grodzisko – Volley Północ 2:0
(25:13, 25:15)

W drugim meczu spotkały się drużyny Gmina Mykanów i MAWA Team. Ci drudzy szybko odskoczyli przeciwnikom w pierwszym secie na 12-6 ale było to skutkiem błędów w przyjęciu Mykanowa. Po wyrównanym fragmencie gry w środkowej części seta MAWA znów przejęła inicjatywę i pewnie wygrała partię.
Druga część spotkania w początkowej fazie była pojedynkiem na zagrywki. Początkowo na fali była MAWA aby za chwilę stracić przewagę poprzez błędy w odbiorze. Środkowa część seta znów była wyrównana jednak końcówka kolejny raz należała do MAWY.

MVP SPOTKANIA Paweł Tomaszewski

Gmina Mykanów – MAWA Team 0:2
(16:25, 17:25)

W kolejnym spotkaniu rywalizowały Gmina Rędziny i Rootpol. Mecz ten był bardzo zacięty i wyrównany. Oprócz momentów walki o każdą piłkę, drużynom zdarzały się jednak seryjnie popełniane błędy. Drużyna z Rędzin popełniła tych błędów mniej, dodatkowo zachowała więcej zimnej krwi w końcówkach setów dzięki czemu zgarnęła w tym meczu komplet punktów.

MVP SPOTKANIA Robert Krawczyk

Gmina Rędziny – Rootpol 2:0
(25:23, 25:20)

W ostatnim pojedynku tego dnia na parkiecie zameldowali zawodnicy z Temidy i FLYSPOT. Spotkanie to miało dwa oblicza. Pierwszy set mógł się podobać. Była w nim, wyrównana walka, efektowne obrony i emocje do samego końca. Małą przewagę jednak cały czas miał FLYSPOT. Jak się okazało przewagę tą udało się utrzymać do końca seta. W drugiej partii w pewnym momencie gra Temidy posypała się praktycznie w każdym elemencie gry. Efektem tego było zdecydowane zwycięstwo FLYSPOT do 12.

MVP SPOTKANIA i KOLEJKI Michał Stolarski.

Temida – FLYSPOT 0:2
(22:25, 12:26)

W najbliższą niedzielę czeka nas przerwa w rozgrywkach związana ze Świętem Zmarłych. Następne mecze odbędą się: