I Sztafetowe Mistrzostwa Jury w półmaratonie nordic walking

W Dzień Niepodległości 11 listopada 2015 w Lgocie Murowanej koło Zawiercia odbyły się po raz pierwszy Sztafetowe Mistrzostwa Jury w półmaratonie nordic walking. W zawodach startowały czteroosobowe sztafety męskie, kobiece i mieszane oraz zawodnicy indywidualni na dystansie półmaratonu. W zorganizowanych przez Jurajski Klub Nordic Walking zawodach sztafety musiały pokonać dystans 4×5,27km, a zawodnicy indywidualni pełny półmaraton.


W zawodach wzięło udział 20 zespołów, w tym trzy reprezentujące miasto Częstochowa.

Rywalizację sztafet kobiecych z wyraźną przewagą wygrała drużyna Regatta Nordic Team Częstochowa w składzie – Katarzyna Reczulska, Izabela Grzyb, Beata Kaniowska i Ewa Dusiel, pokonując silną ekipę Silesia Nordic Team oraz Sengam Sport NW.

Wśród mężczyzn rywalizacja toczyła się do ostatnich metrów, na których o 5 sekund częstochowska Regatta w składzie – Daniel Wojtasiński, Michał Zarębski, Mariusz Reczulski i Karol Stiller – musiała uznać wyższość rywali z drużyny Porozumienie Mocy. Trzecie miejsce przypadło również reprezentantom naszego miasta – Zabieganym Częstochowa – w składzie Konrad Strzelecki, Dariusz Bińczyk, Grzegorz Welm i Krzysztof Arabas.

Wśród sztafet mieszanych triumfowała zawierciańska drużyna – „Chodze z Clleo”

W indywidualnych Mistrzostwach Jury w półmaratonie na drugim miejscu podium w kategorii wiekowej uplasował się Jarosław Pietrzyk, a Paweł Stępniewski zajął czwartą lokatę – obaj Regatta Nordic Team Częstochowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *