Kolejna zmagania w siatkówce mężczyzn 40-latków

W czwartej kolejce Ligi 40 latków aż trzy ze spotkań zakończyły się dosyć zdecydowanymi zwycięstwami zespołów MAWA Team, Flyspot i Eko Star Grodzisko. Drużyny te z racji pozycji w tabeli były faworytami w swoich meczach, co znalazło potwierdzenie w niedzielę na parkiecie. Kolejne zdobyte punkty pozwoliły Mawie, Flyspot i Eko Star powiększyć różnicę punktową nad pozostałymi zespołami w ligowej tabeli.


Na dzień dzisiejszy wygląda na to, że drużyny te wśród siebie wyłonią Mistrza rozgrywek toczącego się sezonu. O tym czy stanie się to w bezpośrednich pojedynkach czy też ktoś z faworytów niespodziewanie zgubi punkty w meczach z teoretycznie słabszymi rywalami przekonamy się w trakcie całego sezonu.

W najbardziej zaciętym niedzielnym pojedynku Temida pokonała Gminę Rędziny 2:1. Pierwszego seta, głównie dzięki wysokiej skuteczności w ataku wygrały jeszcze Rędziny. W dalszej części spotkania Gmina Rędziny już tak w ataku nie dominowała, dodatkowo zawodnicy z Rędzin zaczęli popełniać coraz więcej błędów, głównie w przyjęciu zagrywki co skrzętnie wykorzystała Temida.

Wyniki:

Gmina Rędziny – Temida 1:2
(25:18, 21:25, 9:15)

MVP SPOTKANIA: Tomasz Turek

EKO STAR Grodzisko – Rootpol 2:0
(25:17, 25:20)
MVP SPOTKANIA i KOLEJKI Andrzej Kuzior

Gmina Mykanów – Flyspot 0:2
(22:25, 15:25)
MVP SPOTKANIA Szymon Stefaniak

MAWA TEAM – Volley Północ 2:0
(25:5, 25:23)
MVP SPOTKANIA Andrzej Stelmach

W najbliższą niedzielę nie odbędzie się najciekawiej zapowiadające się spotkanie pomiędzy MAWA TEAM a Flyspot (1 i 2 drużyna w tabeli). O nowym terminie poinformujemy wkrótce. Z pozostałych spotkań na uwagę zasługują zawsze zacięte „sąsiedzki, gminne derby” pomiędzy drużynami z Mykanowa i Rędzin.

Następne mecze odbędą się:

5 kolejka, 29.11.2015

MAWA TEAM – Flyspot – mecz przełożony
godz. 10.00 EKO STAR Grodzisko – Temida
godz. 11.00 Gmina Mykanów – Gmina Rędziny
godz. 12.00 Volley Północ – Rootpol

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *