Mamy medalistów Mistrzostw Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu !

W ubiegły weekend, 14-15 listopada w Poznaniu, odbyły się IX Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu. Jest to najważniejsza impreza na którą zjeżdża się ponad 1200 najlepszych zawodników z klubów z całej Polski, a z roku na rok, ze względu na rosnącą popularność tego sportu, liczebność jest coraz większa.

Rio Grappling Club Częstochowa reprezentowało 13 zawodników w różnych kategoriach wagowych oraz zaawansowania: Binek Paulina, Błaszczyk Przemek, Cisowski Jakub, trener Ciszek Marcin, Ciszek Michał, Dąbrówka Filip, Górski Krzysztof, Kasprzyk Rafał, Maciąg Katarzyna, Łysoń Michał, Piejek Jakub, Rutkowski Artur, Wojcieszak Maksymilian.

Michał Ciszek po dwóch wygranych walkach zdobywa srebrny krążek Mistrzostw Polski BJJ w kategorii purpurowych pasów do 64kg ! Pierwsza walka wygrana na punkty 5:0, druga walka wygrana przez poddanie dźwignią na staw łokciowy z trójkąta nogami, w finale pomimo bardzo dobrej ale i ryzykownej próby, kończy w gorszej pozycji z której przeciwnik poddaje go również dźwignią na staw łokciowy.

Jakub Piejek po dwóch wygranych walkach zdobywa brązowy krążek Mistrzostw Polski BJJ w kategorii białych pasów do 64kg ! Pierwsza walka wygrana szybko przez dźwignię na staw łokciowy z gardy, druga walka wygrana pewnie na punkty, pokazując pełne wyszkolenie w różnych płaszczyznach walki, trzecia przegrana na punkty pomimo dobrej walki.

Marcin, Maksymilian, Filip oraz Paulina odpadają w ćwierćfinałach, zaraz przed strefą medalową. Kasia, z powodu kontuzji, przegrywa przez niezdolność do walki. Reszta zawodników odpada w pierwszej bądź drugiej walce.

„Wyjazd zaliczamy do udanych, nie tylko z powodu przywiezionych medali. Liczba uczestników MP z roku na rok, jak i poziom wyszkolenia rośnie. Cieszy fakt, że coraz więcej osób z naszego klubu decyduje się spróbować swoich sił na zawodach, a to co robimy na treningach, sprawdza się w walce.” – dodaje trener Ciszek Marcin

„Podziękowania należą się dla firm: www.fightershop.com.pl oraz www.ulisses.net.pl, którzy ufundowali dodatkowe nagrody dla naszych medalistów ! Natomiast wszystkich chętnych na treningi zapraszamy na naszą stronę internetową – www.bjjczestochowa.pl.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *