Mocny Raków w sobotę zmierzy się z „Piwoszami”

Drużyna częstochowskiego Rakowa w najbliższą sobotę zmierzy się na wyjeździe z Okocimskim KS Brzesko. Będzie to pierwsze spotkanie rundy rewanżowej. Początek meczu o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim w Brzesku przy ulicy Okocimskiej 24.


Częstochowianie od pięciu spotkań są nie do zatrzymania. Zespół pod wodzą trenerskiego duetu- Krzysztof Kołaczyk- Przemysław Cecherz w ubiegłą sobotę odniósł piąte z rzędu zwycięstwo. Rakowianie po niesamowitym meczu pokonali niepokonaną do tej pory na własnym stadionie – Kotwicę Kołobrzeg, 5:3.

„Czerwono – niebiescy” tym samym na półmetku sezonu zajmują w tabeli drugie miejsce z dorobkiem 34 „oczek”, tracąc do liderującej mieleckiej Stali zaledwie…3 punkty. Teoretycznie Raków 2015 rok może zakończyć nawet w fotelu lidera!

Najbliższy rywal Rakowa – zespół Okocimskiego KS Brzesko po 17.seriach gier w drugoligowej tabeli plasuje się na dziewiątej pozycji. Drużyna prowadzona przez byłego zawodnika krakowskiej WisłyTomasza Kulawika zgromadziła na swoim koncie 22 punkty. Patrząc na ostatnie wyniki osiągane przez obydwie drużyny oraz sytuację w tabeli, to zdecydowanym faworytem do zdobycia pełnej puli będzie częstochowski Raków.

W pierwszym meczu między obiema drużynami, który odbył się na wiosnę- Raków nieoczekiwanie zremisował z Okocimskim KS Brzesko, 1:1. Jedynego gola dla częstochowian zdobył wówczas Piotr Malinowski.

Skład Rakowa Częstochowa z tamtego meczu: Mateusz Kos – Łukasz Góra, Błażej Radler, Błażej Cyfert, Łukasz Buczkowski, Dariusz Pawlusiński (74′ Patryk Misik), Dominik Bronisławski (74′ Kacper Łazaj), Rafał Figiel, Damian Warchoł (66′ Dawid Kamiński), Piotr Malinowski, Wojciech Okińczyc (55′ Maksym Kowal).

Arbitrem głównym jutrzejszego spotkania będzie Szymon Lizak z Poznania.

Natomiast w niedzielę, 29 listopada br. o godzinie 12:00– Raków zmierzy się przed własną publicznością z Nadwiślanem Góra. Będzie to drugie spotkanie, jakie w tym roku zostanie rozegrane z „wiosny”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *