Raków wciąż na fali

Trwa piękny sen piłkarzy częstochowskiego Rakowa. Rakowianie w sobotę odnieśli czwarte z rzędu zwycięstwo– tym razem pokonali przed własną publicznością Legionovię Legionowo, 3:0. Dzięki temu zwycięstwu „czerwono – niebiescy” z dorobkiem 31 punktów plasują się na trzecim miejscu.

Co ciekawe spotkanie rozpoczęło się od…ataków przyjezdnych. Legionowianie w 12 minucie byli bliscy objęcia prowadzenia, ale z najbliższej odległości niecelnie główkował Mikołaj Grzelak.

Częstochowianie pierwszego w tym meczu gola zdobyli w 21 minucie, kiedy to najpierw na bramkę Mikołaja Smyłka mocno uderzał Wojciech Okińczyc. Bramkarz gości „wypluł” piłkę tuż pod nogi Damiana Warchoła, który ze stoickim spokojem skierował Ją do pustej bramki.

Gospodarze do przerwy mogli prowadzić wyżej. Najpierw w 39 minucie po strzale Adama Waszkiewicza piłkę z linii bramkowej wybili obrońcy Legionovii a na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej części spotkania tuż obok bramki spudłował Wojciech Okińczyc.

W drugiej odsłonie Raków podwyższył prowadzenie. „Oko w oko” z bramkarzem gości znalazł się Dawid Kamiński, który nie zwykł marnować takich sytuacji i częstochowianie prowadzili już 2:0. Wynik spotkania ustalił w 90 minucie strzałem z „wapna” Dariusz Pawlusiński. Wcześniej faul na Piotrze Malinowskim odgwizdał arbiter główny.

Rakowianie tym samym zwyciężyli w czwartym z rzędu ligowym spotkaniu. Kolejny mecz częstochowianie rozegrają w sobotę, 14 listopada br. O godzinie 17:00 zmierzą się na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg. Będzie to ostatni mecz rundy jesiennej obecnego sezonu.

7 listopada 2015, g.13:00 – Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski Raków):

RKS Raków Częstochowa – KS Legionovia Legionowo 3:0, (1:0):

1:0: Warchoł 21′
2:0: Kamiński 48′
3:0: Pawlusiński 90′ (k)

Sędziował: Mirosław Górecki (Katowice). Żółte kartki: Góra (Raków). Widzów: 1447.

RKS Raków Częstochowa: 33.Mateusz Kos – 22.Adam Waszkiewicz, 14.Adrian Klepczyński (kpt), 16.Błażej Cyfert, 26.Łukasz Góra – 23.Dawid Kamiński (76′ 5.Jakub Piątek), 27.Rafał Figiel (82′ 11.Dariusz Pawlusiński), 19.Łukasz Kmieć, 25.Damian Warchoł (88′ 15.Dominik Bronisławski), 13.Piotr Malinowski – 18.Wojciech Okińczyc (61′ 6.Peter Hoferica).

Rezerwowi: 1.Maciej Mielcarz – 9.Maksym Kowal, 8.Błażej Radler.

Trener: Krzysztof Kołaczyk.

KS Legionovia Legionowo: 24.Mikołaj Smyłek – 16.Mikołaj Grzelak, 25.Kamil Dankowski (kpt), 19.Michał Grudniewski, 3.Marcin Kozłowski (80′ 6.Radosław Śledziewski) – 10.Mateusz Kwiatkowski, 26.Sebastian Milewski, 2.Łukasz Kopka, 8.Mariusz Zawodziński (63′ 17.Samuelson Odunka), 7.Omar Monterde (80′ 23.Damian Szczepański) – 11.Rafał Jankowski (61′ 14.Michał Kitliński).

Rezerwowi: 1.Piotr Smoluch.

Trener: Ryszard Wieczorek.

Piłkarz meczu: Piotr Malinowski (RKS Raków Częstochowa).