Sensacja w Brzesku!

Niepokonany od…ośmiu ligowych spotkań częstochowski Raków nieoczekiwanie znalazł pogromcę. Częstochowianie w pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej niespodziewanie ulegli na wyjeździeOkocimskiemu KS Brzesko, 1:3! Raków pozostał jednak na miejscu premiowanym awansem na zaplecze ekstraklasy.

Pierwsza część spotkania w Brzesku była bardzo wyrównana. Pierwsi w tym meczu gola zdobyli „Piwosze”. W 34 minucie po centrze z narożnika pola karnego, najwyżej ze wszystkich zawodników wyskoczył Arkadiusz Garzeł, który otworzył wynik meczu.

Raków podrażniony takim obrotem sprawy ruszył do odrabiania strat i ta sztuka udała im się 120 sekund po stracie pierwszej bramki. Tym razem gol padł po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Idealne zagranie Rafała Figla strzałem głową na bramkę zamienił Adrian Klepczyński.

Niestety rakowianie z remisu nie cieszyli się długo. Gospodarze drugie trafienie uzyskali na pięć minut przed zakończeniem pierwszej części gry. Celnym strzałem popisał się Patryk Bryła, który pokonał Mateusza Kosa.

W drugiej odsłonie to Raków był zdecydowanie lepszą drużyną od zespołu prowadzonego przez Tomasza Kulawika, jednak w decydujących momentach częstochowskim piłkarzom zabrakło…szczęścia. W kilku sytuacjach „bramka Okocimskiego była jak zaczarowana”.

Rakowianie atakowali bramkę Aleksandra Kozioła, ale… to gospodarze zdobyli decydujące trafienie. W 90 minucieSebastian Janik ustalił wynik meczu.

W najbliższą niedzielę, 29 listopada br. o godzinie 12:00, Raków rozegra ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie o ligowe punkty. Rywalem częstochowian będzie Nadwiślan Góra. W pierwszym meczu między tymi zespołami,który odbył się w rundzie jesiennej- Raków wygrał na boisku rywala 2:0, po golach Wojciecha Okińczyca i Kacpra Łazaja.

21 listopada 2015, 13:00 – Brzesko (Stadion Miejski):

Okocimski KS Brzesko – RKS Raków Częstochowa 3:1, (2:1):

1:0: Garzeł 34′
1:1: Klepczyński 36′
2:1: Bryła 40′
3:1: Janik 90′

Sędziował: Szymon Lizak (Poznań). Żółte kartki: Białkowski (29′ – faul), Janik (37′ – faul), Jaworśkyj (61′ – faul)- Kmieć (48′ – faul), Cyfert (52′ – faul).

Okocimski KS Brzesko: 33. Aleksander Kozioł – 22. Aleksander Ślęczka, 20. Arkadiusz Garzeł, 18. Arkadiusz Lewiński, 2. Mateusz Kasprzyk – 14. Konrad Kurzywilk (60′ 21. Krystian Maślanka), 7. Taras Jaworśkyj, 9. Sebastian Janik (90′ 15. Łukasz Krówczyński), 10. Wojciech Wojcieszyński (kpt), 8. Kamil Białkowski (88′ 5. Jakub Baran) – 17. Patryk Bryła (82′ 6. Wojciech Dziadzio).

Rezerwowi: 1.Karol Jurkiewicz – 13.Maciej Pawlik, 19.Tomasz Gałka.

Trener: Tomasz Kulawik.

RKS Raków Częstochowa: 33. Mateusz Kos – 22. Adam Waszkiewicz (82′ 11. Dariusz Pawlusiński), 14. Adrian Klepczyński (kpt), 16. Błażej Cyfert, 26. Łukasz Góra – 23. Dawid Kamiński (76′ 17. Kamil Wojtyra), 27. Rafał Figiel, 19. Łukasz Kmieć (59′ 6. Peter Hoferica), 25. Damian Warchoł, 13. Piotr Malinowski – 18. Wojciech Okińczyc.

Rezerwowi: 1.Maciej Mielcarz – 9.Maksym Kowal, 5.Jakub Piątek, 8.Błażej Radler.

Trener: Krzysztof Kołaczyk.