Skra wygrywa bardzo ważny mecz w Bełku

Piłkarze częstochowskiej Skry w 14.Kolejce spotkań o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy opolsko – śląskiej pokonali na wyjeździebeniaminka LKS Bełk, 2:1. Częstochowianie tym samym odnieśli bardzo ważne zwycięstwo.

Częstochowianie mimo bardzo dobrej gry, choć często przeszkadzało w konstruowaniu składnych akcji boisko w Bełku- było dość pochyłe przegrywali od 65 minuty, 0:1 po strzale głową Piotra Byśca. Końcówka spotkania była jednak piorunująca w wykonaniu zespołu prowadzonego przez Jakuba Dziółkę.

Najpierw w 80 minucie piłkę do bramki gospodarzy skierował Mateusz Woldan, a na siedem minut przed zakończeniem spotkania pięknym lobem popisał się Dominik Płaza, który pokonał Mateusza Łobaczewskiego.

Po tym zwycięstwie zespół Skry z 23 punktami awansował na piąte miejsce w trzecioligowej tabeli. Kolejnym rywalem częstochowian będzie wiceliderOdra Opole. To spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 14 listopada br. o godzinie 15:00 na STOArenie. Będzie to ostatnie spotkanie rundy jesiennej obecnego sezonu.

07.11.2015, g.13:00- Bełk:

LKS Bełk – KS Skra Częstochowa 1:2, (0:0):

1:0: Bysiec 65′
1:1: M.Woldan 80′
1:2: Płaza 83′

Sędziował: Marcin Kochanek (Opole). Żółte kartki: Kaczmarczyk (38′ – faul)- Musiał (54′ – faul), Płaza (86′ – faul). Widzów: 150.

LKS Bełk: Mateusz Łobaczewski – Dawid Semeniuk, Rafał Wybierek, Mateusz Wrana, Piotr Groborz, Wojciech Rasek (57′ Tomasz Leszczyński), Michał Pieczka, Kamil Kaczmarczyk, Piotr Glenc (64′ Bartosz Semeniuk), Damian Olczak (87′ Łukasz Winkler), Piotr Bysiec.

Rezerwowi: Piotr Kobielski – Rafał Grzech.

Trener: Adam Nocoń.

KS Skra Częstochowa: Kamil Kosut – Adam Olejnik, Mateusz Woldan, Dawid Witkowski, Eryk Krupa, Dawid Niedbała, Adrian Musiał, Łukasz Kowalczyk, Piotr Nocoń (87′ Maciej Obodecki), Artur Kierat (65′ Szymon Kowalczyk), Piotr Makowski (73′ Dominik Płaza).

Rezerwowi: Adrian Woszczyna – Adrian Błaszkiewicz, Mateusz Górecki, Piotr Kusaj.

Trener: Jakub Dziółka.