„Droga do Euro 2016 – Gramy o Złotą Piłkę”. rocznika 2003 oraz 2006″

Nie milkną echa zarówno wśród uczestników turnieju jak i osób, które śledziły losy turnieju sobotniego dnia i nie żałują że ten dzień spędzili razem z nami a przede wszystkim z piłką nożną. To 28 listopada 2015 na hali sportowej w Przyrowie zorganizowany został dla ponad 150 młodych adeptów piłki nożnej I Ogólnopolski Turniej w Piłkę Nożną „Droga do Euro 2016 – Gramy o Złotą Piłkę”. rocznika 2003 oraz 2006. Swoją obecnością zaczynili Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska i Poseł do Sejmu RP Szymon Giżyński.


Głównym organizatorem turnieju było Katolickie Stowarzyszenie Sportowe Rzeczypospolitej Polskiej. W organizację włączyli się Zespół Szkolno – Przedszkolny w Przyrowie, Gminny Ośrodek Kultury, Klub Sportowy „Piast” Przyrów, wójt gminy Przyrów – Robert Nowak, Starostwo Częstochowskie.

Z ramienia stowarzyszenia imprezę przygotowywał przyrowski wikariusz ks. Tomasz Kośny – działający w Katolickim Stowarzyszeniu Sportowego RP. W dniu wydarzenia z Warszawy przyjechał prezes Stefan Kowalik wraz z członkami Kapituły.

W turnieju uczestniczyło dwanaście drużyn, po sześć w każdym z roczników. Zagrały kluby: rocznik 2003 i młodsi.- UKS „RAP” Radomsko, „Małapanew” Ozimek, PUKS „Karol” Wadowice, SP 10 Sieradz, ŚPKS „Rodzina” Kielce, KS „Piast” Przyrów. W drugim przedziale wiekowym rocznik 2006 i młodsi wystąpili zawodnicy z RKS ”Raków” Częstochowa, PKS „św. Stanisław” Danków , SP 10 Sieradz, KS „Piast” Przyrów , LKS „Warta” Mstów, „Ajaks” Częstochowa.

Grano systemem każdy z każdym. Zwycięzcę wyłoniono na podstawie klasyfikacji generalnej. Najlepszą drużyną w roczniku 2006 został „Raków Częstochowa” (trener Wojciech Turek).Z rocznika 2003 triumfował PUKS „Karol” Wadowice (trener Kamil Homel).

Ideą turnieju było propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży, toteż każdy młody sportowiec mógł poczuć się ZWYCIĘZCĄ i wyjeżdżał z pamiątkowym medalem. Nikt nie czuł się przegrany. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwał spiker p. Dawid Furch i sędziowie p. Stanisław Toborek i p. Krzysztof Troczka.

Turniej w Przyrowie zakończyły się we wspaniałej atmosferze, co podkreślali wszyscy uczestnicy. Mecze toczone były w duchu fair play, a co ważne stały na wysokim, sportowym poziomie. Wiele pięknych akcji zakończonych efektownymi golami dostarczyło emocji kibicom zebranym na widowni sali sportowej.

„Jestem pod wrażeniem zaangażowania i determinacji drużyn piłkarskich, które zaraziły wszystkich pozytywną energią. Pamiętajcie, że zwycięzcami są Ci, którzy walczą, więc każdy z Was zasłużył dzisiaj na medal, bez względu na to, które miejsce zajął! Szczególne słowa podziękowania kieruję do ks. Tomasza Kośnego organizatora tej świetnej zabawy. Znam księdza Tomasza od lat i wiem, że duch sportowy cały czas Księdzu towarzyszy. Ksiądz zawsze dba, aby młodzi ludzie mogli pięknie i zdrowo żyć, by idea szlachetnego współzawodnictwa i walki fair – play towarzyszyła dzieciom od najmłodszych lat.” – podsumowała sportowe zmagania dzieci poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska, która objęła honorowy patronat nad I Ogólnopolskim Turniejem Halowej Piłki Nożnej w Przyrowie „Gramy o Złota Piłkę – w drodze do Euro 2016”.

Poseł na Sejm RP Szymon Giżyński dziękując za zaproszenie powiedział: „Kochani, dzięki ks. Tomaszowi nastąpiło tutaj połączenie, tego co piękne i szlachetne. Sportowa rywalizacja, sprawiedliwa ale i zacięta. Taki turniej jest okazją dla młodych sportowców uczeniem się przełamywania własnych słabości, do podnoszenia swojego talentu piłkarskiego, uczy pokory i hartuje ducha. Ale to wszystko dzieje się na płaszczyźnie wartości duchowych, religijnych, w pobliżu Jasnej Góry, tego co bardzo ważne, bardzo piękne. W tej świadomości jesteśmy Polakami, a dzięki organizatorom Turnieju otrzymaliśmy wiele wartości i dobra”.

Turniejowe trofea wręczali goście specjalni – poseł do Parlamentu Europejskiego
Jadwiga Wiśniewska, poseł Ziemi Częstochowskiej Szymon Giżyński, v-ce prezydent Sieradza
Rafał Matysiak, wójt Gminy Przyrów Robert Nowak, radna Sejmiku Wojewódzkiego Beata Kocik oraz lokalni działacze. Towarzyszyła im dyrektor szkoły Halina Trojak oraz ks. Tomasz Kośny. Każdy zespół został nagrodzony okolicznościowym pucharem, dyplomem. Natomiast na szyjach każdego z młodych piłkarzy zawisły wspaniałe złote okolicznościowe medale.

Drużyny z pierwszych miejsc otrzymały unikatowe piłki z autografiami Posłów. Po tym miłym obowiązku nastąpił moment na wręczenie nagród indywidualnych, statuetek i dyplomów, które otrzymali:

– z rocznika 2006 i młodszych:
Najlepszy bramkarz turnieju: Oliwier Kucęba (Raków Częstochowa)
Najlepszy obrońca turnieju: Artur Cisowski (PKS św. Stanisław Danków )
Skrzydłowy turnieju: Mateusz Mazanek (Warta Mstów)
Najlepszy zawodnik turnieju: Miłosz Służałek (Raków Częstochowa)
Król strzelców: Kacper Kotala (Raków Częstochowa)
Najmłodszy uczestnik turnieju: Hubert Sikora (Piast Przyrów)

Z rocznika 2003 i młodszych:

Bramkarz turnieju: Tymoteusz Musiał (Małapanew Ozimek)
Najlepszy obrońca turnieju: Daniel Grzesik ( ŚPKS Rodzina Kielce)
Najlepszy skrzydłowy turnieju: -Kacper Łakomiec (RAP Radomsko)
Najlepszy zawodnik turnieju: Nikodem Nowak (PUKS Karol Wadowice)
Król strzelców turnieju: Wiktor Pituch (PUKS Karol Wadowice)
Najmłodszy uczestnik turnieju: Wiktor Radło (Piast Przyrów)
.

Oboje posłowie objęli honorowy patronat nad I Ogólnopolskim Turniejem Piłki Nożnej w Przyrowie i byli również fundatorami sportowych trofeów. Pula nagród prezentowała się okazale. Swój wkład włożyli Katolickie Stowarzyszenie Sportowe RP,Gminny OśrodekKultury w Przyrowie, starosta częstochowski, Pan Jacek Magiera -od zawsze związany z piłką nożną, były zawodnik „Legii” Warszawa. Zaangażowali się w różnoraką pomoc i organizację Turnieju dyrekcja, nauczyciele i obsługa Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Przyrowie oaz piłkarze -seniorzy KS Piast Przyrów.

Rodzice piłkarzy z KS „Piast” Przyrów zapewnili poczęstunek – kanapki, ciasta, kawę dla sportowców, trenerów oraz gości. Zawodnikom i przyjezdnym gościom zapewniono obiad. Firma „Górski” z siedzibą w Przyrowie ufundowała słodkie bułeczki, pieczywo oraz 100 kg jabłek, z których wyciskano świeży sok. Cieszył się on powodzeniem zarówno wśród młodych sportowców jak i dorosłych gości. Fundatorami nagród dla drużyn z drugiego miejsca była firma „Glaspol” z Częstochowy produkująca piękne ozdoby choinkowe oraz wsparcie okazała Edycja św. Pawła w Częstochowie w okazałych kalendarzy z św. Janem Pawłem II. Podziękowania za patronat wszystkim mediom ogólnopolskim i tym naszym regionalnym, za przekazane relacje z Turnieju i promocję.

Za oprawę turnieju odpowiedzialni byli Zbigniew Szpruta oraz Tomasz Zawada. Rozgrywki komentował oraz prowadził Dawid Furch – spiker KS „Raków” Częstochowa oraz student II roku politologii Uniwersytetu Jagielońskiego, współpracujący ze studenckim radiem „17” Kraków. Dawid Witkowski z Nowej Wsi k. Kamyka zabawiał publiczność oraz uczestników tego wydarzenia muzyką. Adrian Franc v-ce mistrz świata freestyle przeprowadził świetny pokaz oraz zapraszał zawodników do zabawy.

W przerwach między czterema ostatnimi meczami czas umilały dziewczęta
z Cheerleaders „AZS” Częstochowa. Organizacja turnieju uzyskała dobre recenzję od trenerów i gości, pokazując tym samym, iż w gronie życzliwych osób można stworzyć wspaniały – magiczny turniej i w związku z powyższym nie pozostaje nam nic innego jak powiedzieć – DO ZOBACZENIA NA KOLEJNYM TURNIEJU !!!

Wyniki:

Raków Częstochowa – Piast Przyrów 2006 1:0
Piast Przyrów 2003 – UKS RAP Radomsko 0:1
PKS św Stanisław Danków – Ajaks Częstochowa 0:0
SP 10 Sieradz 2006 – Warta Mstów 2:1
PUKS Karol Wadowice – Małapanew Ozimek 5:0
SP 10 Sieradz 2003 – ŚPKS Rodzina Kielce 1:1
Raków Częstochowa – Ajaks Częstochowa 2:1
Piast Przyrów 2006 – Warta Mstów 0:2
PKS św Stanisław Danków – SP 10 Sieradz 2006 2:1
Piast Przyrów 2003 – Małapanew Ozimek 0:4
UKS RAP Radomsko- ŚPKS Rodzina Kielce 0:2
PUKS Karol Wadowice – SP 10 Sieradz 2003 5:0
Raków Częstochowa – Warta Mstów 7:0
Ajaks Częstochowa – SP 10 Sieradz 2006 1:2
Piast Przyrów 2006 – PKS św Stanisław Danków 2:0
Piast Przyrów 2003 – ŚPKS Rodzina Kielce 1:0
Małapanew Ozimek – SP 10 Sieradz 2003 1:1
UKS RAP Radomsko – PUKS Karol Wadowice 1:5
Raków Częstochowa – SP 10 Sieradz 2006 3:0
PKS św Stanisław Danków – Warta Mstów 2:0
Piast Przyrów 2006 – Ajaks Częstochowa 2:1
Piast Przyrów 2003 – SP 10 Sieradz 2003 0:3
PUKS Karol Wadowice – ŚPKS Rodzina Kielce 2:2
UKS RAP Radomsko – Małapanew Ozimek 0:0
Raków Częstochowa – PKS św Stanisław Danków 2:1
SP 10 Sieradz 2006 – Piast Przyrów 2006 0:0
Warta Mstów – Ajaks Częstochowa 1:2
Piast Przyrów 2003 – PUKS Karol Wadowice 0:5
SP 10 Sieradz 2003 – UKS RAP Radomsko 1:1
ŚPKS Rodzina Kielce – Małapanew Ozimek 0:0

Klasyfikacja końcowa 2006:

1. Raków Częstochowa
2. Piast Przyrów
3. PKS św. Stanisław Danków
4. SP 10 Sieradz
5. Ajaks Częstochowa
6. Warta Mstów

Klasyfikacja końcowa rocznik 2003:

1. PUKS Karol Wadowice
2. Małapanew Ozimek
3. SP 10 Sieradz
4. ŚPKS Rodzina Kielce
5. RAP Radomsko
6. Piast Przyrów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *