Mistrzostwa Śląska w pływaniu [FOTO]

Wprawdzie najważniejszą imprezą pływacką w minionym tygodniu były niezwykle udane dla reprezentacji Polski Mistrzostwa Europy na krótkim basenie, które odbyły się w Izraelu, ale nie mniej ważne dla młodych śląskich pływaków były Mistrzostwa Śląska, które odbyły się w ubiegły weekend na krytej pływalni „Olimpijczyk” w Gliwicach. W zawodach wystartowało 379 zawodników z 37 klubów.

Wśród medalistów mistrzostw po raz kolejny nie zabrakło reprezentantów UKS „Trójka”. Podopieczni Jacka Gawdy podtrzymali dobrą passę w tej imprezie, i tym razem ich dorobek był pokaźny, w sumie 12 razy stawali na podium.

Najlepiej w tych zawodach zaprezentowała się Łukasz Chowaniec, który w kategorii juniora 16-18 lat w sześciu swoich startach, sześciokrotnie stawał na najwyższym podium uzyskując bardzo wartościowe rezultaty.

50m st. dowolnym pokonał w czasie -23, 06. Na 100m st.dowolnym uzyskał -51,75. W konkurencji 50m st. motylkowym – 24,75. Na dwukrotnie dłuższym dystansie stylem motylkowym uzyskał czas -54:64. 50 m st. grzbietowym czas- 26,49.

Najwartościowszy wynik uzyskał na 100m st. zmiennym 57,13.
Łukasz po raz drugi z rzędu został najlepszym zawodnikiem w kategorii 16-18lat.
Koleżanka klubowa startująca w tej samej kategorii wiekowej juniora 16-18 lat Wiktoria Musik wywalczyła srebro na 50m st.dowolnym uzyskując czas 26, 89 do złota zabrakło 0,02.sek. W wyścigu na 100m st. dowolnym była trzecia z czasem 59,59.

Ponadto w kategorii Open Łukasz Chowaniec trzykrotnie był drugi na 50m st. dowolnym 50m st. motylkowym i 100m st. zmiennym. Na 100m st. motylkowym sklasyfikowany został na trzecim miejscu.

Debiutująca w zawodach w kategorii juniora 14lat – Julia Marszałek w wyścigu na 50m st. grzbietowym uplasowała się tuż za podium na czwartym miejscu z rekordem życiowym -32,36.