Lwy Unimot pozyskały gwiazdę światowego formatu!

Drużyna Lwów Unimot nie próżnuje i nie rzuca słów na wiatr. Podopiecznym Tomasza Pokorskiego nie udało się wywalczyć Drużynowego Mistrzostwa Polski na dwudziestolecie istnienia klubu, ale ma się udać w tym roku. W walce o historyczne trofeum pomoże Maciej Ganczarek!


Nowy nabytek Mistrzem Polski. To tak tylko w skrócie, bowiem sportowe „CV” jeśli chodzi Lwów Unimot Częstochowa jest niezwykle utytułowanym jeźdźcem. Na swoim koncie Maciej Ganczarek ma m.in. tytuł Indywidualnego Mistrza Europy, Indywidualnego Wicemistrza Świata oraz jest trzykrotnym Indywidualnym o osiągnięcia tego zawodnika jest zdecydowanie dłuższe i bardziej okazałe.

„Ganczar” swoje największe sukcesy na arenach międzynarodowych świętował właśnie w naszym kraju. Najpierw w 2007 roku w Częstochowie został Indywidualnym Wicemistrzem Świata, kiedy to uległ tylko swojemu staremu-nowemu klubowemu partnerowi – Marcinowi Szymańskiemu. Rok później w Rawiczu nie było na niego mocnych w finale Indywidualnych Mistrzostw Europy. Wówczas na podium obok naszego nowego nabytku stał – Łukasz Nowacki oraz wspomniany już „Martinez”.

– To dla mnie wielka sprawa, ponownie zobaczyć Marcina Szymańskiego i Macieja Ganczarka razem na torze. Przez lata była to najlepsza para na świecie, zdobywali m.in. Mistrzostwo Europy Drużyn Klubowych czy Drużynowe Mistrzostwo Świata. Teraz Maciej dołącza ponownie do „Martineza” i pomoże naszym chłopakom wywalczyć kolejny medal dla naszego klubu, naszego miasta! – skomentował Janusz Danek, prezes Klubu.

Przesądzone jest również to, że „biało-zielonych” barw nie przywdzieje w najbliższym czasie Michał Sassek. Włodarze Lwów Unimot byli zainteresowani zakontraktowaniem Indywidualnego Wicemistrza Świata Juniorów, lecz ten ostatecznie wybrał ofertę swojego obecnego zespołu – LKS-u Szawer Leszno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *